Ogrody edukacyjne zakwitły
17-05-2018

Ogrody edukacyjne zakwitły

Data wydarzenia: 17-05-2018

12 maja br. prawie 1000 mieszkańców z całego powiatu miało sposobność zapoznać się z działalnością, osiągnięciami oraz ofertą edukacyjną Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Drawsku Pom., który to po raz pierwszy zorganizował przy okazji swojej tradycyjnej imprezy – „Mój ogród” – przedsięwzięcie promocyjne „Ogrody Edukacyjne”.

Swoją obecnością akcję wspierali m.in. Etatowy Członek Zarządu Powiatu Drawskiego Janusz Garbacz, Zastępca Burmistrza Drawska Pomorskiego Marek Tobiszewski oraz proboszcz drawskiej parafii ks. Piotr Szczepaniuk.
Podczas „Ogrodów” zaprezentowane zostały kierunki kształcenia proponowane przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych, a także przedstawione możliwości zawodowe, jakie uczniowie mają po ukończeniu szkoły.
Przyszli medycy skorzystali z zajęć chemicznych oraz szkolenia z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Preferujący przedmioty ścisłe dowiedzieli się, dlaczego warto wykorzystać energię słoneczną i zainwestować w instalację fotowoltaiczną, zagrali w sudoku oraz rozwiązywali łamigłówki matematyczne w trójwymiarze. Młodzież, która swój zawód wiąże ze znajomością języków obcych  poznała interesujące i niekonwencjonalne metody ich nauczania.
Na „Ogrody Edukacyjne” przyjechali również przedstawiciele grupy Polmotor, z którą to ZSP w Drawsku Pomorskim nawiązało współpracę w roku bieżącym.  Grupa Polmotor posiada w swoim portfolio takie marki jak Nissan, Kia, Subaru, Renault i Dacia.
Nauczyciele kształcący młodzież w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych przygotowali kawiarenkę. Można było tam skosztować przygotowanych przez młodzież podczas zajęć potraw. Gimnazjaliści, którzy chcieliby zdobyć zawód technika organizacji reklamy mieli możliwość porozmawiania ze swoimi rówieśnikami, którzy przygotowali stanowisko prezentujące możliwości rozwoju w tym zawodzie.
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych wychodzi w bieżącym roku szkolnym z propozycją utworzenia klasy wojskowej, stąd też na „Ogrodach Edukacyjnych” obecność przedstawicieli wojska z Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Drawsko.