Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Rodzice na Akademii
17-05-2018

Rodzice na Akademii

Data wydarzenia: 17-05-2018

W dniu 14 maja 2018 roku w Starostwie Powiatowym w Drawsku Pomorskim odbyło się spotkanie informacyjno-rekrutacyjne do projektu pn. „Akademia Rodzica Zastępczego".

Spotkanie prowadzili przedstawiciele Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego. Skierowane było do rodzin zastępczych a sfinansowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020.
Przedstawicieli ROPS oraz rodziny zastępcze przywitał Janusz Garbacz, Etatowy Członek Zarządu Powiatu Drawskiego oraz Alicja Krycka – Sumińska, Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Drawsku Pomorskim.
Projekt skierowany jest do 160 osób z 16 powiatów województwa zachodniopomorskiego i realizowany będzie przez 2 lata (2018-2019). W „Akademii…" z powiatu drawskiego weźmie udział 10 rodzin zastępczych spokrewnionych  i niezawodowych. Głównym celem projektu jest zwiększenie dostępu do usług wsparcia dla rodzin zastępczych.
Przedsięwzięcie przeprowadzone zostanie w 2 modułach. Pierwsze zadanie dotyczy Akademii Relacji i skierowane jest do rodzin sprawujących pieczę zastępczą. Drugie dotyczy Akademii Dobrego Rodzica Zastępczego i skierowane jest dla kandydatów na rodziny zastępcze.
W ramach Akademii Relacji uczestnicy otrzymają wsparcie szkoleniowe oraz możliwość uzyskania indywidualnego wsparcia doradczego.
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona