Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Obóz na wieży
18-05-2018

Obóz na wieży

Data wydarzenia: 18-05-2018

W dniach 8 do 10 maja 2018 r. uczniowie klas o profilu wojskowym Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim uczestniczyli w obozie szkoleniowym zorganizowanym wspólnie z Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Drawsko.

W zajęciach na terenie poligonu brało udział 32 uczniów. Opiekę nad nimi sprawowali nauczyciele: mjr rezerwy Andrzej Kowalewski, Sebastian Stateczny i Paula Kononowicz – Nowak.
W pierwszym dniu obozu uczniowie przebywali na szkoleniu w Ośrodku Sprawności Fizycznej 2. Brygady Zmechanizowanej w Złocieńcu. Pod okiem instruktorów odbyli ćwiczenia na torze przeszkód. Mieli także okazję wejść na jedną z dwóch wież znajdujących się na terenie jednostki i podziwiać stamtąd piękny widok na okolicę.
W kolejnym dniu obozu uczniowie rywalizowali zespołowo w marszobiegu na terenie poligonu drawskiego. Dystans 10 kilometrów najlepsze drużyny pokonały w czasie 1 godziny i 34 minut, forsując po drodze zorganizowane przez instruktorów przeszkody i zadania, takie jak: wynoszenie rannego z pola walki, przepychanie samochodu osobowego, przenoszenie skrzynek z amunicją, pokonywanie terenu różnymi sposobami. Zabezpieczenia trasy oraz punktów nauczania ze strony CSWL dokonał dowódca kompani zabezpieczenia szkolenia kpt. Roman Szkudlarek. Po południu uczniowie uczestniczyli w teście sprawnościowym na hali sportowej pod opieką mgr Rajmunda Jurewicza oraz nauczyciela wychowania fizycznego Sebastiana Statecznego.
W ostatnim dniu pobytu na poligonie młodzież brała udział w szkoleniu strzeleckim na strzelnicy Jaworze. Kapitan Marcin Pracowity przeprowadził zajęcia ze szkolenia strzeleckiego na temat „Strzelanie przygotowawcze do strzelania szkolnego nr 2 z kbk AK”, a wyznaczeni instruktorzy przeszkolili młodzież w kwestiach budowy broni, jej składania i rozkładania, strzelania ślepą amunicją, rzucania granatem, wykonywaniu norm szkoleniowych ze szkolenia taktycznego. 
Podziękowania kierujemy do dowódcy CSWL Drawsko pułk. Marka Gmurskiego oraz personelu CSWL za profesjonalne zorganizowanie pobytu i zajęć na poligonie, a także dowódcy 2 Brygady Zmechanizowanej w Złocieńcu pułk. dypl. Arturowi Pikoniowi oraz żołnierzom za przeprowadzenie szkolenia na wojskowym torze przeszkód.

 

Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona