Piłka znowu w grze
21-05-2018

Piłka znowu w grze

Data wydarzenia: 21-05-2018

16 maja br., odbył się II Turniej Piłki Nożnej o Puchar Starosty Drawskiego Stanisława Kuczyńskiego zorganizowany przez Zespół Placówek Edukacyjno–Terapeutycznych w Bobrowie.

Turniej miał na celu kształtowanie właściwej postawy dzieci jako zawodników i kibiców, promowanie piłki nożnej wśród uczniów, wychowania poprzez sport oraz kształtowania zdrowego stylu życia.
Uroczystego otwarcia dokonał dyrektor ZPET w Bobrowie Krystian Ignacak, w obecności Starosty. Witając uczestników i gości życzył uczciwej rywalizacji oraz miłej zabawy. Rozgrywki poprzedził występ artystyczny podopiecznych ZPET w Bobrowie. W turnieju uczestniczyło 10 drużyn podzielonych na dwie grupy. Wszystkie mecze były zacięte, toczone w szybkim tempie. Można było zauważyć, że każdy zawodnik pragnie zwycięstwa swojego zespołu. Nie zabrakło jednak uśmiechu u piłkarzy. Zawodnicy mogli liczyć na wsparcie kibiców, którzy okrzykami i śpiewami zachęcali do gry.
Wygranym drużynom i wyróżnionym zawodnikom puchary oraz dyplomy wręczyli Starosta Drawski oraz dyrektor ZPET. Nad wynikami i grze fair play czuwali nauczyciele wychowania fizycznego ZPET w Bobrowie.

Wyniki piłkarskie rozgrywek przedstawiają się następująco:

Grupa I
I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1 w Drawsku Pomorskim
II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1 w Złocieńcu
III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 3 w Złocieńcu
Najlepszy Bramkarz – Antoni Jarosz
Najlepszy zawodnik – Natan Cyc

Grupa II
I miejsce Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Szczecinku
II miejsce – Zespół Placówek Edukacyjno – Terapeutycznych w Bobrowie – grupa z Drawska Pomorskiego
III miejsce – Zespół Placówek Edukacyjno – Terapeutycznych w Bobrowie – grupa z Bobrowa
Najlepszy Bramkarz – Patryk Dytrych
Najlepszy zawodnik – Adam Pleciński

Koordynatorem II Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Starosty Drawskiego była Edyta Jędrzejczak.