Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Na uczelniach w Luton i Londynie
23-05-2018

Na uczelniach w Luton i Londynie

Data wydarzenia: 23-05-2018

W dniach od 11 do 17 maja 2018 r. grupa uczniów z klasy pierwszej o profilu dwujęzycznym kaliskiego Liceum pod opieką wychowawczyni Kamili Kulik, nauczyciela języka angielskiego Macieja Tuźnika oraz Angeliki Buchholz z firmy Oxfordon, wzięła udział w warsztatach językowych w Londynie.

Podczas warsztatów młodzież uczestniczyła m.in. w zajęciach na wyższych uczelniach, miała też okazję zapoznania się z perspektywą studiów w Wielkiej Brytanii. Z licealistami pojechała również zwyciężczyni IV Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów, organizowanego przez ZSP w Kaliszu Pomorskim.
Uczniowie mieszkali w kampusie Uniwersytetu Bedfordshire w Luton, z którym kaliskie Liceum wiąże umowa o współpracy. W pierwszym dniu pobytu młodzież zapoznała się z uczelnią, otoczeniem, studentami, wykładowcami, a także z jej ofertą edukacyjną.
Przez kolejne dwa dni wraz z opiekunami licealiści poznawali Londyn. Byli m. in. w Muzeum Historii Naturalnej, dzielnicy Camden Town, wspinali się po 600 schodach na wieżę Katedry Św. Pawła. Następnego dnia dotarli do Tower Bridge. Odbyli rejs po rzece Tamizie. Poszerzali horyzonty kulturowe w muzeum sztuki nowoczesnej Tate Modern, Teatrze Szekspirowskim The Globe i British Film Institute.
Kolejne dni pobytu w Londynie były związane z zajęciami na wyższych uczelniach. Na stadionie Wembley znajduje się uniwersytet, na którym można studiować kierunki, takie jak trenerstwo, psychologia czy multimedia w świecie sportu. Kolejnym przystankiem było serce businessowego Londynu - Canary Wharf. Tam na Uniwersytecie Sunderland zapoznali się z kierunkami studiów i obejrzeli uniwersytet. Na Uniwersytecie Bedfordshire w Luton uczestniczyli w wykładzie motywacyjnym. Rozmawiali o studiach za granicą z panem Lee, wykładowcą uczelni, który zabrał licealistów na przejażdżkę do Bedford, gdzie znajduje się drugi kampus Uniwersytetu Bedfordshire.
Młodzież składa podziękowania Staroście Drawskiemu Stanisławowi Kuczyńskiemu, Zarządowi Powiatu Drawskiego, Burmistrzowi Kalisza Pomorskiego Michałowi Hypkiemu za dofinansowanie umożliwiające wyjazd oraz Dyrektorowi Maciejowi Rydzewskiemu za pomoc w organizacji warsztatów językowych. Było to niezapomniane przeżycie, które poszerzyło wiedzę kaliskich licealistów o świecie i pozwoliło sprawdzić umiejętności językowe w praktyce, ale również dało możliwość zastanowienia się nad wyborem życiowej drogi, być może kontynuacji nauki za granicą.  
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona