Spotkanie ze smakiem
23-05-2018

Spotkanie ze smakiem

Data wydarzenia: 23-05-2018

W dniu 22 maja 2018 roku, w Centrum Kultury w Drawsku Pomorskim odbyła się konferencja poświęcona promocji najnowszego wydawnictwa Starostwa Powiatowego pt. „Powiat Drawski smakuje inaczej”.

Książka to zbiór sprawdzonych przepisów na smaczne i proste dania, nadesłanych przez mieszkańców powiatu.
Podczas spotkania Starosta Drawski Stanisław Kuczyński wraz z Wicestarostą Jackiem Kozłowskim oraz Etatowym Członkiem Zarządu Januszem Garbaczem wręczyli autorom przepisów podziękowania oraz materiały promocyjne powiatu. Gwiazdą spotkania była Grażyna Gaja Kuroń, finalistka programu „Masterchef”, która przeprowadziła na scenie szybki pokaz kulinarny - przyrządziła sałatkę z kaszy kuskus oraz mus czekoladowo – malinowy z kaszą jaglaną. Opowiedziała także o swojej pasji do gotowania. Goście mogli podziwiać wystawę ilustracji z książki oraz skosztować tortu ufundowanego przez organizatorów. Każdy, kto przybył na promocję, otrzymał nie tylko najnowszą publikację, ale także jej pierwszą część – Smaki Powiatu Drawskiego.
Publikację wydano dzięki pozyskaniu przez Powiat Drawski środków finansowych w wysokości 37.280,00 zł z przeznaczeniem na zrealizowanie działania pn. „Powiat Drawski smakuje inaczej - organizacje działań promocyjnych w oparciu o lokalne produkty kulinarne".
Dofinansowanie otrzymano w ramach naboru 2/2017 na przedsięwzięcie - PROMOWANIE OBSZARU LSR w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 - 2020, realizowanego przez Lokalną Grupę Działania Partnerstwo Drawy z Liderem Wałeckim.