Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Pierwsze w Polsce zajęcia Programu Ryboterapii
24-05-2018

Pierwsze w Polsce zajęcia Programu Ryboterapii

Data wydarzenia: 24-05-2018

W dniu 17 maja odbyły się zajęcia promujące Program Ryboterapia w Zespole Placówek Edukacyjno –Terapeutycznych w Bobrowie.

To pierwsze w Polsce zajęcia Programu Ryboterapii. Ich organizatorami było Stowarzyszenie Turystyczno – Wędkarskie „Wędkarskie opowieści” oraz Klub Wędkarski „Ongoing Fishing” Złocieniec wspólnie z Norbertem Stolarczykiem – „Wędkarze Bez Barier”.
Wychowankowie bobrowskiej placówki mogli posłuchać o zachowaniu się nad wodą, zapoznać się z pięcioma metodami połowu ryb, uczestniczyli również w zajęciach rzutowych oraz prezentacji przynęt spinningowych. Najwięcej radości dało im samo wędkowanie. Udało się złowić kilka fajnych okoni i leszczy. Dla większości wychowanków był to pierwszy kontakt z wędkarstwem.
Uczestnicy zajęć dzięki środkom pozyskanym z Powiatu Drawskiego i Miasta Złocieniec oraz środków własnych STW „Wędkarskie Opowieści” zostali obdarowani koszulkami oraz sprzętem wędkarskim i zanętami. Ośrodek został oznakowany jako przyjazny dla Wędkarzy Bez Barier.
Czasopismo Wiadomości Wędkarskich objęło program patronatem medialnym. Relacja z ryboterapii ukaże się na łamach WW oraz na stronach internetowych Wędkarzy Bez Barier.

 

Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Koronawirus ważne informacje
Ikona wirus
Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport
Publiczny
Ikona