Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Chcę Ci skrzydła dać
24-05-2018

Chcę Ci skrzydła dać

Data wydarzenia: 24-05-2018

Chcę Ci skrzydła dać! - to temat przewodni IV Słonecznych Spotkań Integracyjnych - wydarzenia, które trwale wpisało się w kalendarz Powiatu Drawskiego i jest co roku organizowane przez Zespół Placówek Edukacyjno–Terapeutycznych w Bobrowie.

Tegoroczna uroczystość, która odbyła się 23 maja br., stała się dla wychowanków ZPET doskonałą okazją, aby powiedzieć o prawie do marzeń oraz wyrazić to, co w życiu ma dla nich  największą wartość i „dodaje im skrzydeł”.
Jak co roku imprezę rozpoczął barwny przemarsz ulicami miasta trasą spod Urzędu Miejskiego w Złocieńcu do Złocienieckiego Ośrodka Kultury, z udziałem zaproszonych gości, rodziców oraz uczniów i nauczycieli placówki. „Mamy prawo marzyć i  poszukiwać własnej drogi, miłości i  rodziny!”. Tak brzmiały hasła wypowiadane przez uczestników podczas radosnego pochodu ulicami miasta.
Przybyli na uroczystość goście w Złocienieckim Ośrodku Kultury zostali powitani wesołą piosenką pt. „My też możemy się śmiać” przedstawioną przez uczniów gestami alternatywnej metody komunikacji „Makaton” pod opieką Reginy Kosianowicz i Małgorzaty Kopy.
Uroczystego powitania dokonał Dyrektor ZPET w Bobrowie Krystian Ignacak mówiąc o dobrych zmianach i rozwoju placówki w Bobrowie. Starosta Drawski Stanisław Kuczyński dziękował za pracę jaką wykonują pracownicy, aby wychować podopiecznych. Głos zabrał również Wicestarosta Jacek Kozłowski, który podkreślił  jak ważne jest wsparcie dzieci niepełnosprawnych.
            Przepiękną i poruszającą puentą dla wyrażenia wszystkich pragnień i potrzeb podopiecznych ZPET w Bobrowie okazał się film zaprezentowany podczas uroczystości pt. „Mogę wszystko”.  Uczniowie sami opowiadali  o swoich marzeniach, o tym co dla nich w życiu jest najważniejsze i co dodaje im skrzydeł. Zgromadzeni goście na własne oczy mogli  przekonać się ile radości, niezwykłych wrażeń oraz poczucia spełnienia dostarcza wychowankom pełna poświęceń praca nauczycieli i terapeutów Zespołu Placówek Edukacyjno- Terapeutycznych w Bobrowie.
Po wzruszającym filmie nadszedł czas na kolejny punkt Słonecznego Spotkania, a mianowicie wręczenie statuetek dla osób, które wspierają i pomagają placówce, dla przyjaciół na których zawsze można liczyć. 
Finałowym momentem imprezy był teatralno- muzyczny spektakl pt. „Chcę Ci skrzydła dać!”. Tegoroczne przedstawienie zabrało widzów do przecudnej krainy elfów i wróżek. Przedstawienie oparte na motywach baśni Hansa Christiana Andersena pt. „Calineczka”. Historia o dojrzewaniu, poszukiwaniu własnej drogi, prawie do spełniania marzeń i prawdziwej miłości. Dzięki zaangażowaniu artystów oraz  bajkowej oprawie, musical emanował wyjątkową energią. Widowisko bez reszty oczarowało młodszych i starszych widzów.  Młodzi aktorzy tym spektaklem dali sobie prawo do marzeń i natchnęli tą wiarą widzów.
W IV Słonecznych Spotkaniach Integracyjnych uczestniczyli m.in. przedstawiciele więziennictwa, wojskowości oraz policji, Dyrektorzy placówek oświatowych, przedstawiciele prasy m.in. „Gościa Niedzielnego”, członek Zarządu Powiatu Janina Jung oraz wielu innych. Słoneczne Spotkanie prowadziły Emilia Komorowska i Marta Chmielewska-Kursa.
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona