Chwytaj dzień. Dzień Otwarty!
25-05-2018

Chwytaj dzień. Dzień Otwarty!

Data wydarzenia: 25-05-2018

W dniu 24 maja br. już po raz szósty zorganizowano Dzień Otwarty Starostwa Powiatowego w Drawsku Pomorskim połączony z Dniem Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.

Obchody uroczyście rozpoczął Starosta Drawski Stanisław Kuczyński, który zaprosił wszystkich uczestników do udziału w „Marszu Godności”. Następnie barwny korowód przy akompaniamencie Młodzieżowej Orkiestry Dętej „Viva Battuta" wyruszył z Placu Konstytucji pod Starostwo Powiatowe, gdzie czekały liczne atrakcje dla dorosłych i dla dzieci. W uroczystości wziął także udział Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego Ryszard Mićko oraz specjalista ds. współpracy z administracją publiczną PFRON Eliza Rychlicka-Kolera.
Przybyłych na Plac E. Orzeszkowej przed Starostwem Powiatowym witała m.in. Dziewczyna Jeziora Tajemnic Natalia Wojtaszyk. Najmłodszych uczestników zabawiały maskotki – Świnka Peppa, Kaczor Donald oraz Minionek. Zamek dmuchany, kolorowe animacje, ogromne bańki mydlane – to wszystko przyciągało rzesze maluchów. Każde dziecko otrzymało specjalną bransoletkę, tzw. „niezgubkę”. Dużym zainteresowaniem cieszyła się loteria, w której główną nagrodą był tablet. Można było także wygrać materiały promocyjne powiatu drawskiego.
W ramach imprezy przygotowano atrakcyjny program artystyczny. Na scenie zaprezentowali się: Zespół Placówek Edukacyjno- Terapeutycznych w Bobrowie (oddział przedszkolny z Czaplinka), Przedszkole w Drawsku Pomorskim (grupa z ul. Obrońców Westerplatte i z filii z ul. Chrobrego), Powiatowy Dzienny Dom Samopomocy w Drawsku Pomorskim oraz jego filia w Złocieńcu, Dom Pomocy Społecznej w Darskowie, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Czaplinku, Stowarzyszenie „Otwórzmy Serca" w Czaplinku, Ośrodek Wspierania Dziecka i Rodziny w Drawsku Pomorskim, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Drawsku Pomorskim, Zespół śpiewaczy „Małolaty” ze Świerczyny", Zespół Polskiego Związku  Emerytów Rencistów i Inwalidów „20 plus Vat" oraz „Drawskie Słowiki". Całość poprowadził Bartek Michalczyk.
Organizatorami imprezy byli: Starostwo Powiatowe w Drawsku Pomorskim,  Powiatowy Dzienny Dom Samopomocy Ośrodek Rehabilitacyjno - Kulturalny, stowarzyszenie „FILAR” i Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie. Zadanie „Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną" jest współfinansowane ze środków Powiatu Drawskiego.
Wszystkim odwiedzającym dziękujemy za przybycie i zapraszamy za rok!