Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Kontrakt na Akademii Morskiej
29-05-2018

Kontrakt na Akademii Morskiej

Data wydarzenia: 29-05-2018

W dniach od 16 do 19 maja 2018 r. uczniowie klasy pierwszej technikum informatycznego wzięli udział w zajęciach z programowania i grafiki komputerowej, organizowanych przez Akademię Morską w Szczecinie, uczelnię, która objęła patronatem kaliskich informatyków.

Czterodniowy cykl zajęć z programowania C++ oraz grafiki 3D prowadził Zastępca Dyrektora Instytutu Technologii Morskich Akademii Morskiej dr inż. Łukasz Nozdrzykowski wspólnie z wykładowcą mgr inż. Magdaleną Nozdrzykowską. W trakcie lekcji uczestnicy zapoznali się m.in. z umieszczaniem kodu PHP w dokumencie HTML, tworzeniem formularzy HTML oraz obsługą danych użytkownika w skryptach PHP. Miłą odskocznią od skomplikowanych zajęć programistycznych były wykłady i ćwiczenia na temat grafiki 3D. Uczniowie tworzyli las, w którym na koniec zbudowali zamek.
Dzięki udziałowi w zajęciach w ramach Kontraktu Samorządowego, prowadzonych na wysokim poziomie przez wykładowców Akademii Morskiej w Szczecinie, młodzi ludzie mają szansę rozwinąć swoje informatyczne pasje oraz zdobyć wiedzę i umiejętności w zakresie programowania C++, co zaprocentuje w przyszłości podczas studiów na wyższych uczelniach, czy pracy zawodowej, np. w poszukiwanym na rynku pracy zawodzie programisty.
Współpraca ze szczecińską Akademią Morską i utworzenie jej mundurowych klas patronackich w Kaliszu Pomorskim i Czaplinku rozpoczęło się dzięki Akcji „Jezioro Tajemnic”.
W ramach projektu z Kontraktu Samorządowego, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim współrealizuje projekt pn. „Budowa zintegrowanego szkolnictwa zawodowego na terenie Strefy Centralnej, poprzez wzmocnienie specjalizacji regionalnych na obszarze powiatu drawskiego”.
Biuro projektu:
Wydział Inwestycji i Zamówień Publicznych Starostwa Powiatowego w Drawsku Pomorskim, Pl. E. Orzeszkowej 3, Drawsko Pomorskie
 
Koordynatorzy Merytoryczni w ZSP w Kaliszu Pomorskim: Dyrektor: Maciej Rydzewski, z-ca Dyrektora: Katarzyna Witek

 

Projekt „Budowa zintegrowanego szkolnictwa zawodowego na terenie Strefy Centralnej, poprzez wzmocnienie specjalizacji regionalnych na obszarze powiatu drawskiego”
realizowany przez Powiat Drawski,
dofinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014- 2020,
Działanie 8.9 Wsparcie szkół i placówek prowadzących kształcenie zawodowe oraz uczniów uczestniczących w kształceniu zawodowym i osób dorosłych uczestniczących w pozaszkolnych formach kształcenia zawodowego w ramach
Kontraktów Samorządowych.
 
 
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona