Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Otwarte koszary
30-05-2018

Otwarte koszary

Data wydarzenia: 30-05-2018

Z okazji jubileuszu 72. rocznicy powstania Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Drawsko 24 maja 2018 r. na strzelnicy jeziora Ostrowiec odbyły się Dni Otwartych Koszar.

W imprezie wzięli udział kaliscy licealiści z klasy pierwszej o profilu wojskowym wraz z Dyrektorem Maciejem Rydzewskim oraz nauczycielami Andrzejem Kowalewskim i ks. Wojciechem Marcinkowskim.
Po uroczystym apelu rocznicowym rozpoczął się piknik dla uczestników święta CSWL, połączony z Dniem Otwartych Koszar, na którym można było raczyć się pysznym bigosem i kiełbaską z ogniska oraz oczywiście tradycyjną wojskową grochówką.
Podczas pikniku uczniowie obejrzeli nowoczesny sprzęt wojskowy używany przez polskich i amerykańskich żołnierzy. Swoje pokazy zaprezentował również Wojskowy Klub Sportowy OLESZNO, Grupa Rekonstrukcyjna MONTE CASSINO oraz Wojskowa Straż Pożarna. Dużym zainteresowaniem wśród uczniów cieszył się pokaz pierwszej pomocy zorganizowany przez MEDICAL RESCUE prowadzony przez doświadczonych ratowników medycznych, którzy swoje doświadczenia zdobywali na misji w Afganistanie.
Największą frajdą dla uczestników była możliwość przepłynięcia po jeziorze Ostrowiec motorówką wojskową należąca do 107 Batalionu Inżynieryjnego US Army.
Dziękujemy za zaproszenie oraz wspaniałe przyjęcie i pokazy dowódcy CSWL Drawsko pułkownikowi Markowi Gmurskiemu oraz jego żołnierzom.
 
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Koronawirus ważne informacje
Ikona wirus
Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport
Publiczny
Ikona