Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Kaliscy licealiści zwycięzcami Pomorskiej Ligi Historycznej
05-06-2018

Kaliscy licealiści zwycięzcami Pomorskiej Ligi Historycznej

Data wydarzenia: 05-06-2018

29 maja 2018 r. w Szczecinie odbył się finał drugiego sezonu Pomorskiej Ligi Historycznej, konkursu historycznego organizowanego przez Wydział Historii i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Szczecińskiego pod patronatem Rektora Uniwersytetu Szczecińskiego, Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego oraz Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty.

W rozgrywkach finałowych wzięła udział drużyna z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim, która po trzech z pięciu rund Ligi była liderem rozgrywek.
Inspiracją dla organizatorów V rundy PLH była Francja - francuski Szczecin oraz Francja przeniesiona do Szczecina. W pierwszej części finału uczestnicy poruszali się wylosowanymi przez siebie trasami, odwiedzili m.in. Muzeum Narodowe – Centrum Dialogu Przełomy, Zamek Książąt Pomorskich oraz Ratusz Staromiejski, gdzie wzięli udział w krótkich warsztatach, a informacje na nich uzyskane, pozwoliły im zdobyć kolejne punkty. Po pierwszej części, została rozegrana druga część finału, czyli quiz drużynowy w auli Książnicy Pomorskiej.
Po pasjonujących i zaciętych rozgrywkach trwających cztery godziny przyszedł czas na podsumowanie drugiego sezonu Pomorskiej Ligii Historycznej w roku szkolnym 2017/2018. Ostatecznie kaliscy licealiści obronili pierwsze miejsce i zwyciężyli w całych ligowych rozgrywkach. W nagrodę we wrześniu wezmą udział w wycieczce szlakiem historii Pomorza Zachodniego, zorganizowanej przez Instytut Historii i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Szczecińskiego. Poza tym do ZSP w Kaliszu Pomorskim trafi przechodni puchar, który, zgodnie z regulaminem, otrzymuje na rok zwycięska drużyna. W przypadku wygranej  w PLH trzy razy z rzędu puchar zostaje w szkole. To jest cel kaliskich licealistów na kolejne dwa lata…
W skład zwycięskiej drużyny, której opiekunem merytorycznym był dyrektor Maciej Rydzewski weszli: Martyna Czerepaniak, Mateusz Martenka, Weronika Mazur, Alicja Machnik i Zuzanna Gabrych.
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona