Smacznie w Kaliszu
05-06-2018

Smacznie w Kaliszu

Data wydarzenia: 05-06-2018

W środę 30 maja w Kaliszu Pomorskim odbyły się trzecie „Targi Smaków” Powiatu Drawskiego. Organizatorem imprezy było Starostwo Powiatowe w Drawsku Pomorskim wraz z gminą Kalisz Pomorski oraz Miejsko - Gminnym Ośrodkiem Kultury w Kaliszu Pom.

Uroczystego otwarcia „Targów Smaków” dokonał Starosta Drawski Stanisław Kuczyński oraz Burmistrz Kalisza Pomorskiego Michał Hypki.
       Podczas targów odbył się konkurs dla wystawców na najlepszy „Smak Powiatu Drawskiego 2018”, w kategorii potrawa oraz produkt. Swoją ofertę w kategorii potrawa zaprezentowali: Ewa Sobczak  - Sałatka warstwowa z wędzoną rybą, Iwona Paś – Saszetki grzybowe, Danuta Kawa – Pierogi,  Zofia Bąk – Parzeniaki.
     Jury w składzie: Stanisław Kuczyński, Michał Hypki, Francis Masson oraz Iwona Szczęsna  przyznało nagrodę główną w wysokości 750 zł w kategorii potrawa dla Ewy Sobczak za najlepszą Sałatkę warstwową z wędzoną rybą, wyróżnienie oraz bon o wartości 400 zł otrzymała Iwona Paś za Saszetki grzybowe.
     W kategorii produkt zaprezentowali się - Danuta Kawa – Chleb żytni (biały i razowy), Radosław Bondaruk – Miód wrzosowy oraz Iwona Paś – Syrop pokrzywowo-cytrynowy. Zwycięstwo i nagroda  w wysokości 500 zł przypadło Radosławowi Bondarukowi za Miód wrzosowy, natomiast wyróżnienie  i nagroda w wysokości 200 zł trafiła do Danuty Kawy za Chleb żytni (biały i razowy)
        Impreza rozpoczęła się interaktywnym programem dla najmłodszych, podczas którego dzieci bawiły się i rywalizowały w różnorodnych konkursach i grach zręcznościowych.
       Już na samym początku „Targów Smaku” rozgrzano „Mega Patelnię”,  gdzie Mariusz Szwed – finalista programu MasterChef przygotował dla wszystkich uczestników pyszny gulasz z tradycyjnym kaliskim kiszonym ogórkiem.
      Podczas imprezy  wszystkim uczestnikom czas umilały występy artystyczne. Na scenie zaprezentowali się młodzi artyści z Kalisza Pomorskiego – zespół „New Hello”, oraz wokalistka z Wałcza Aleksandra Andrukajtis. Nie zabrakło również atrakcji dla dzieci: malowanie twarzy, kulinarne warsztaty artystyczne, zamki dmuchane, stoisko z watą cukrową i lodami, bańki mydlane i wiele innych. Na zakończenie  wystąpił zespół „Daydream” z Płot.
Dziękujemy wszystkim wystawcom, osobom zaangażowanym w realizację całego wydarzenia, wszystkim uczestnikom i gościom „Targów Smaków”.