Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Solidarność światłem dla wolności
07-06-2018

Solidarność światłem dla wolności

Data wydarzenia: 07-06-2018

W ramach obchodów 100- lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości w dniu 6 czerwca 2018 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Drawsku Pomorskim otwarta została wystawa pn. „Solidarność światłem dla wolności”.

Uroczystego otwarcia dokonali wspólnie Starosta Drawski Stanisław Kuczyński oraz Wiesław Piotrowski - autor  wystawy i znany regionalista. Pan Wiesław z zawodu jest strażakiem. Prywatnie to miłośnik historii Polski, a w szczególności historii naszego regionu. Popularyzuje wiedzę historyczną wśród dzieci, młodzieży oraz dorosłych poprzez organizowanie niezliczonych wystaw i warsztatów historycznych, na których eksponuje swoje cenne zbiory.
Istotnym akcentem wystawy było wręczenie przez Starostę symbolicznych wyróżnień - „Drzewek Solidarności” ks. Marianowi Wojnickiemu, Eugeniuszowi Piecewiczowi i Wiesławowi Piotrowskiemu.
W programie artystycznym zaprezentowała się młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu drawskiego.
Wystawę można zwiedzać do 20 czerwca br. w budynku ZSP w Drawsku Pomorskim przy ulicy Złocienieckiej 25. Nie jest wykluczone, że od września wystawa zagości także w innych gminach powiatu.
Film z otwarcia wystawy:
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Koronawirus ważne informacje
Ikona wirus
Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona