Ostrowice. Jakie propozycje?
08-06-2018

Ostrowice. Jakie propozycje?

Data wydarzenia: 08-06-2018

Trwają rozmowy w sprawie podziału gminy Ostrowice. W gabinecie Starosty Drawskiego Stanisława Kuczyńskiego samorządowcy wstępnie omówili podział zadań z tym związany.

Swoje uwagi przedstawił Zastępca Burmistrza Drawska Pomorskiego Marek Tobiszewski i Burmistrz Złocieńca Krzysztof Zacharzewski. Podział gminy Ostrowice przebiegać ma głównie po obecnych granicach sołectw. Propozycja nie dzieli też samej miejscowości Ostrowice, która znaleźć się ma w Gminie Drawsko Pomorskie. Propozycje przekazane będą stronie rządowej.
- Kwestia podziału gminy Ostrowice powinna zostać poddana konsultacjom społecznym, aby mieszkańcy zainteresowanych gmin mieli możliwość zabrania głosu w tej sprawie – mówi Starosta Stanisław Kuczyński.
Aktualnie trwa procedowanie projektu ustawy o szczególnych rozwiązaniach dotyczących gminy Ostrowice w województwie zachodniopomorskim, która będzie regulowała zasady i sposób przejęcia gminy Ostrowice.
Projekt zakłada, że z nowym rokiem Ostrowice zostaną zniesione. Ich dotychczasowy obszar włączony będzie do sąsiednich gmin lub gminy. Sąsiedzi przejmą majątek gminy, ale bez długów.
Pracownicy zatrudnieni w urzędzie gminy Ostrowice oraz jednostkach podległych stać się mają pracownikami urzędu gminy, do której włączono obszar z dotychczasową siedzibą urzędu (prawdopodobnie Drawsko Pom.).
Projekt ustawy: