Rada radziła o pracy
08-06-2018

Rada radziła o pracy

Data wydarzenia: 08-06-2018

Dnia 7 czerwca 2018 roku w Starostwie Powiatowym w Drawsku Pomorskim odbyło się posiedzenie Powiatowej Rady Rynku Pracy. Radzie przewodniczył Starosta Drawski Stanisław Kuczyński.

W czasie posiedzenia podjęte zostały uchwały zawierające pozytywną opinię w sprawie zmian podziału środków Funduszu Pracy na aktywizację zawodową oraz na realizację zadań fakultatywnych w roku 2018. Podjęto również uchwały w sprawie wprowadzenia zmian
w realizacji Programu Specjalnego „Nowe horyzonty – czas na zmiany”, wprowadzenia zmian w kierunkach szkoleń organizowanych przez PUP oraz uchwałę w sprawie umorzenia należności wynikającej z postępowania egzekucyjnego. Ponadto przedstawiono wstępną propozycję wprowadzenia nowych kierunków kształcenia w szkolnictwie zawodowym w szkołach ponadgimnazjalnych w Powiecie Drawskim oraz ogólne informacje dotyczące sytuacji na rynku pracy na koniec kwietnia 2018 roku.
W posiedzeniu uczestniczyli: Dyrektor PUP Henryk Andrałojć, Wicedyrektor PUP Agnieszka Kuropatnicka, Naczelnik Wydziału Edukacji Izabela Krężołek, pracownicy PUP, Członkowie Rady - Renata Orłowska, Stanisław Baliński, Edward Kot, Piotr Płażalski i Jan Szewczyk oraz zaproszeni goście – Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Złocieńcu Beata Miszewska-Kozłowska oraz przedstawiciele teamdress Drawa w Złocieńcu Bożena Tokarz oraz Magdalena Majewska-Mazur.