Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Grunwaldzka i Parkowa do remontu
11-06-2018

Grunwaldzka i Parkowa do remontu

Data wydarzenia: 11-06-2018

Wkrótce rozpoczną się długo oczekiwane prace remontowe w budynkach czaplineckich szkół ponadgimnazjalnych. W piątek (8 czerwca 2018 r.) w Starostwie Powiatowym podpisano umowę w tej sprawie.

- Ze wszystkich szkół prowadzonych przez powiat, to budynki w Czaplinku są najmniej doinwestowane – mówi Starosta Drawski Stanisław Kuczyński. - Wychodzę z założenia, że szkoły muszą zachęcać nie tyko wysokim poziomem nauczania, ale także warunkami nauki dla młodzieży i warunkami pracy dla nauczycieli. Wszyscy chcemy być z nich dumni.
 
Umowa została podpisana z firmą „FALC-BUD” Stanisław Kacianowski ze Złocieńca w rezultacie rozstrzygniętego przetargu. Wartość robót określono na 303 500 zł.
 
Modernizacja części budynku ZSP w Czaplinku przy ul. Grunwaldzkiej  1 dotyczyć będzie m.in. parteru oraz I piętra budynku. Chodzi m.in. ostworzenie nowej strefy administracyjnej, toalet, wymianę drzwi we wszystkich pomieszczeniach parteru, wymianę wykończenia podłogi, malowanie ścian i sufitów, cyklinowanie i lakierowanie schodów, remont łazienki z zastosowaniem ścianek /kabin systemowych oraz wymianę oświetlenia. Na I piętrze odbędzie sięremont łazienki - również z zastosowaniem ścianek /kabin systemowych oraz wymiana niektórych opraw oświetleniowych.
 
Natomiast modernizacja części budynku ZSP przy ul. Parkowej 2 objąć ma m.in. wstawienie nowych ścianek działowych, malowanie ścian i sufitów, wymianę drzwi, wymianę opraw oświetleniowych, stworzenie strefy przedszkolnej razem z toaletami – dla dzieci w wieku od 3 do 8 lat, konieczną wymianę posadzek, remont łazienki z zastosowaniem ścianek /kabin systemowych, wyłożenie ścian płytkami  i podłóg terakotą oraz wstawienie nowych drzwi wychodzących na dziedziniec.
 
Termin zakończenia robót ustalono na 17.08.2018 r.
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona