Rower za wiedzę o powiecie
12-06-2018

Rower za wiedzę o powiecie

Data wydarzenia: 12-06-2018

W sobotę 9 czerwca br. w kolejnej już gminie Powiatu Drawskiego przeprowadzono Konkurs Wiedzy o Powiecie Drawskim.

Konkurs poprowadził Wicestarosta Jacek Kozłowski. Jego adresatami byli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Ostrowicach, którzy uczestniczyli w Festynie Rodzinnym z okazji Dnia Dziecka.
Pracownicy Starostwa opracowali zestaw pytań, które służą podniesieniu wiedzy na temat  roli, zadań i funkcjonowania samorządu terytorialnego. Pytania konkursowe miały różny stopień trudności. Prezentujemy 5 przykładowych:
Kto jest Starostą Drawskim? Jakie zwierzę jest maskotką Powiatu Drawskiego? Jak nazywa się park krajobrazowy w Powiecie Drawskim? Wymień 3 z 6 gmin Powiatu Drawskiego?, Ile jezior znajduje się na Pojezierzu Drawskim?
Na czym polegał konkurs? Jego uczestnicy losują pytanie i w przypadku poprawnej odpowiedzi - nagrodę. Nagrodami w konkursie są materiały promocyjne, takie jak: smycze, widokówki, parasolki, kredki, kolorowanki, worki z logo powiatu, publikacja „W krainie legend Pojezierza Drawskiego” i wiele innych. Główną nagrodą w konkursie jest wspomniany rower.
Konkurs cieszy się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców.