Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Nowości na Parkowej
12-06-2018

Nowości na Parkowej

Data wydarzenia: 12-06-2018

Czaplinek. W budynku liceum przy ulicy Parkowej od września 2018 roku wystartuje dodatkowa nowa działalność edukacyjna. Jej adresatem będą dzieci z różnymi rodzajami niepełnosprawności.

- To odpowiedź na potrzeby społeczne, a także na niż demograficzny i związane z nim kłopoty szkoły – tłumaczy decyzję Starosta Drawski Stanisław Kuczyński. - Niestety, od chwili gdy uczniów było tam najwięcej (rok szkolny 2000/2001), bo aż 1145 osób, minęło wiele lat.
Sam budynekliceum przy ul. Parkowej jest opustoszały. Uczą się tam jedynie trzy niepełne klasy, stanowiące razem jedynie 67 osób. Wkrótce jednak wolna powierzchnia znów będzie tętnić życiem i zaspokajać ważne potrzeby.
We wrześniu 2018 otwarta zostanie kolejna placówka wchodząca w skład Zespołu Placówek Edukacyjno - Terapeutycznych w Bobrowie. W jej skład wchodzić będzie Filia Szkoły Podstawowej oraz przedszkole specjalne. W najbliższym czasie w obiekcie rozpoczną się prace adaptacyjne. Ich koszt określono na 119 500,00 zł.
Szkoła podstawowa zapewnić ma edukację wczesnoszkolną dla dzieci z lekką, umiarkowaną i znaczną niepełnosprawnością intelektualną oraz dla dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Natomiast Przedszkole Specjalne składało się będzie z Oddziału „0” - dla dzieci z lekką, umiarkowaną i znaczną niepełnosprawnością intelektualną oraz dla dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, a także z Oddziału Przedszkolnego dla dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu.
Obecnie w całym Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Czaplinku jest zaledwie 219 uczniów. W ciągu kilkunastu lat ubyło prawie tysiąc osób. Trend wskazuje, że w kolejnym roku będzie ich jeszcze mniej. Na jednego ucznia przypada obecnie aż 11 metrów kwadratowych powierzchni.Wraz z młodzieżą zniknęła połowa etatów nauczycielskich. 
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Koronawirus ważne informacje
Ikona wirus
Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport
Publiczny
Ikona