Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Jak mówić, aby dziecko nas słuchało
12-06-2018

Jak mówić, aby dziecko nas słuchało

Data wydarzenia: 12-06-2018

Zespół Placówek Edukacyjno–Terapeutycznych w Bobrowie wspólnie z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Drawsku Pomorskim, zorganizował siódmego czerwca br. kolejne już spotkanie dla rodziców zastępczych z terenu powiatu drawskiego.

W Placówce ZPET w Drawsku Pomorskim gości powitały Kierownik Kancelarii PCPR Iwona Joeks – Budzyńska oraz Wicedyrektor ZPET Beata Kuprowska. Konferencję poprowadziła pedagog ZPET Urszula Babicka.
Trzecie w kolejności spotkanie pod tytułem ,,Agresja i złość. Konsekwencja jako reakcja na zachowanie dziecka” miało na celu zapoznanie słuchaczy z pojęciem agresji, cechami osoby agresywnej oraz przyczynami zachowań agresywnych, które dotyczą nie tylko osób starszych, czy młodzieży, ale coraz częściej dzieci. Wiele osób nie wie, w jaki sposób zareagować, gdy ktoś zachowuje się agresywnie i nie rozumie, co jest przyczyną takiej złości. Medycyna cały czas poszukuje bezpośrednich przyczyn agresji, jej korelacji z różnymi chorobami i zmianami w mózgu. Dużą uwagę zwraca się również na miejsce, w jakim wychowywane było dziecko agresywne. Prezentacja multimedialna pomogła rodzicom zastępczym odpowiedzieć na pytanie: ,,Jak pomóc dziecku?” czyli jak mówić, aby dziecko nas słuchało, jak nauczyć je dobrego zachowania, jak unikać konfliktów z dzieckiem, a jednak zmienić jego postępowanie, jak ocalić spokój w domu? Połowa sukcesu, to dać dziecku odczuć konsekwencje złego lub dobrego zachowania. Druga połowa, to wspólne ustalenie zasad obowiązujących wszystkich domowników, a następnie konsekwentne ich przestrzeganie. Rodzice chętnie podjęli dyskusję na temat ustalania pozytywnych i negatywnych konsekwencji za przestrzeganie i łamanie zasad, wymieniali się własnymi spostrzeżeniami i doświadczeniami.
Na zakończenie wszyscy otrzymali zaproszenie na kolejne spotkanie w przyszłym roku szkolnym i życzenia miłego wakacyjnego wypoczynku.
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona