Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Zdrowo jeść to podstawa
13-06-2018

Zdrowo jeść to podstawa

Data wydarzenia: 13-06-2018

Specjalista promocji zdrowia i dietetyki w Zespole Placówek Edukacyjno-Terapeutycznych w Bobrowie.

Od marca w ZPETwychowankowie i ich opiekunowie mogą korzystać z porad specjalisty promocji zdrowia i dietetyki Karoliny Fujarskiej. Zainteresowanie tego rodzaju konsultacjami stale wzrasta. Planowana jest szeroko pojęta edukacja żywieniowa m.in. w formie wykładów i pogadanek, czy też warsztatów zdrowego gotowania. 
W ostatnim czasie, pomiędzy konsultacjami żywieniowymi, prowadzone były pomiary masy ciała wśród uczniów placówki. Pani dietetyk dokonywała analizy składu ciała za pomocą specjalistycznego analizatora InBody. Dokonany został pomiar wzrostu oraz tkanki tłuszczowej i masy mięśniowej, podstawowej przemiany materii oraz BMI. Uzyskane dane pozwoliły na ocenę stanu odżywienia uczniów i pomogły w ustaleniu kierunku edukacji żywieniowej. Uczniowie oraz ich opiekunowie mają możliwość wglądu do uzyskanych wyników i zasięgnięcie porady. Planowane jest okresowe monitorowanie stanu odżywienia uczniów i dokonywanie pomiarów kontrolnych. Pozwoli to nie tylko na identyfikację ewentualnych zagrożeń wynikających zarówno z niedożywienia jak i nadwagi czy otyłości, ale również na wczesne interwencje niwelujące ich niekorzystne skutki.
Pani Karolina może pochwalić się już pierwszymi sukcesami w pracy z uczniami i opiekunami, a także uczestnikami WTZ w Czaplinku. Z konsultacji można skorzystać we wszystkich 3 oddziałach placówki.
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona