Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Uczniowie klas wojskowych na obozie w 2BZ
13-06-2018

Uczniowie klas wojskowych na obozie w 2BZ

Data wydarzenia: 13-06-2018

W poniedziałek, 4 czerwca 2018 roku Starosta Drawski Stanisław Kuczyński wraz z Wicestarostą Jackiem Kozłowskim, Dowódcą 2 Brygady Zmechanizowanej Legionów w zastępstwie podpułkownikiem Radosławem Stachowiakiem oraz Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Złocieńcu Beatą Miszewską-Kozłowską otworzyli obóz szkoleniowo-kondycyjny.

Po uroczystym otwarciu uczniowie zostali zapoznani z obowiązującymi zasadami, w szczególności z instruktażem bhp, ochrony środowiska i przeciwpożarowym.
Obóz szkoleniowo-kondycyjny to cykliczne wydarzenie organizowane pod koniec roku szkolnego. Przed rozpoczęciem zajęć uczniowie przy merytorycznym wsparciu żołnierzy samodzielnie zorganizowali sobie obozowisko, rozbili namioty wojskowe i ustalili służby dyżurne. Celem ćwiczeń jest przede wszystkim nauka żołnierskiego życia w tym m.in. funkcjonowanie według ustalonego porządku dnia, spożywanie posiłków na stołówce żołnierskiej oraz przestrzeganie dyscypliny wojskowej. Dla uczestników zorganizowano również zajęcia z musztry, taktyki, strzelania i wychowania fizycznego.
Na zakończenie obozu przeprowadzono egzaminy teoretyczne i praktyczne, w ramach których podsumowano edukację wojskową w mijającym roku szkolnym. Pamiątkowe certyfikaty zostaną wręczone uczniom przez Dowódcę Brygady podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego, w dniu 22 czerwca br.
ZSP w Złocieńcu wraz z 2 Brygadą Zmechanizowaną w ramach współpracy realizują wiele wspólnych przedsięwzięć.
 
Foto: st. sierż. Rafał WIŚNIEWSKI oraz Starostwo Powiatowe w Drawsku Pomorskim   
 
 
 
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona