Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Szalony naukowiec wśród licznych atrakcji
15-06-2018

Szalony naukowiec wśród licznych atrakcji

Data wydarzenia: 15-06-2018

W miniony czwartek 14 czerwca w Czaplinku przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych odbył się II Piknik Naukowy „Jezioro Tajemnic”, którego adresatami byli najmłodsi mieszkańcy Powiatu Drawskiego. Jedną z idei przedsięwzięcia poza dobrą zabawą był rozwój edukacji regionalnej, budowanie więzi i przynależności do regionu wśród dzieci.

Mimo wcześniejszych obaw frekwencja i pogoda dopisały. Na Pikniku bawiło się kilkaset dzieci, które na pamiątkę otrzymały certyfikaty uczestnictwa w II Pikniku Naukowym „Jezioro Tajemnic”.
Piknik ruszył o godzinie 10:00. Wszystkich uczestników ciepło przywitali Starosta Drawski Stanisław Kuczyński i Naczelnik Wydziału Promocji Agnieszka Brzeźniakiewicz. Po powitaniu zabawa ruszyła na całego. Na dzieci czekały zamki dmuchane, malowanie twarzy, balonikowe cudaki, wata cukrowa i wiele innych atrakcji.
Największe zainteresowanie wzbudziło spotkanie z szalonym naukowcem, podczas którego  dzieci m.in. mogły latem zrobić  sztuczny śnieg. Przez cały czas trwania Pikniku dzieci zachęcała do zabawy animatorka Vanessa wraz ze swoimi pomocnikami - rybkami Nemo i Minionkiem oraz SpongeBobem -  ulubieńcami z kreskówek. Dzieci rywalizowały w konkursach, szalały na Mini Disco oraz uczestniczyły w konkursie plastycznym pt. „Tajemnicze Jezioro”. Wszystkie dzieci biorące udział w rywalizacjach bez względu na wygraną otrzymały od Starosty Drawskiego Stanisława Kuczyńskiego upominki z logo akcji „Jezioro Tajemnic”.
Wiele emocji wywołało również poszukiwanie „min” ukrytych w ziemi, przeprowadzone przez Patrol Saperski z 2 Brygady Zmechanizowanej ze Złocieńca.
Na Pikniku nie zabrakło również słodyczy i domowych wypieków. Do maszyny z watą cukrową stała niekończąca się kolejka, a pysznych ciasteczek i faworków uczestnicy mogli spróbować na stoisku zorganizowanym przez Ośrodek Wspierania Dziecka i Rodziny w Drawsku Pomorskim pod opieką Dyrektora Magdy Madalińskiej. Przepiękne rękodzieła swoich podopiecznych zaprezentowali pracownicy i uczestnicy Powiatowego Dziennego Domu Samopomocy z Drawska Pomorskiego z Kierownikiem Joanną Orzepowską.
Piknik zakończył się prawdziwą magią kul wodnych.
Uśmiechnięte buzie dzieci, profesjonalne prowadzenie imprezy, piękne dekoracje, różnorodne atrakcje i rodzinna atmosfera sprawiły, że na długo zapamiętamy ten czerwcowy Piknik.
Dziękujemy Dyrektorowi ZSP w Czaplinku Robertowi Patrzyńskiemu za udostępnienie miejsca, a Ambasadorowi Akcji „Jezioro Tajemnic” Dariuszowi de Lorm za udział.
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona