Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Piknik w tataraku
18-06-2018

Piknik w tataraku

Data wydarzenia: 18-06-2018

13 czerwca br., nad jeziorem Czaplino odbył się I Letni Piknik Artystyczno-Integracyjny Osób Niepełnosprawnych „Czaplineckie Szuwary” zorganizowany przez Warsztaty Terapii Zajęciowej w Czaplinku. Honorowy patronat nad imprezą objął Starosta Drawski Stanisław Kuczyński.

Celem pikniku było zainteresowanie osób niepełnosprawnych dawnymi zwyczajami i obrzędami świętojańskimi oraz integracja osób niepełnosprawnych z terenu powiatu drawskiego i powiatów ościennych. Uroczystego otwarcia dokonał Dyrektor Zespołu Placówek Edukacyjno-Terapeutycznych w Bobrowie Krystian Ignacak. Wśród obecnych znaleźli się Starosta Drawski oraz Burmistrz Czaplinka.
Niezwykły dzień rozpoczął się od wystąpień artystycznych przygotowanych przez podopiecznych wszystkich zaproszonych placówek. Na scenie zaprezentowali się uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej z Barwic, Wałcza, Środowiskowego Domu Samopomocy „Słoneczko” z Barwic, Domu Pomocy Społecznej z Darskowa, Powiatowego Dziennego Domu Samopomocy – Ośrodka Rehabilitacyjno-Kulturalnego z Drawska Pomorskiego i jego filii w Złocieńcu, Stowarzyszenia Klubu Abstynenta „Ametyst” z Czaplinka oraz Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych „Otwórzmy Serca” z Czaplinka. Wszystkie występy nawiązywały do tematyki Nocy Świętojańskiej.
W trakcie imprezy rozstrzygnięto konkurs na najpiękniejszy wianek świętojański. Wykonane wianki na zakończenie zostały puszczone na wodę. Na zgromadzonych gości czekał poczęstunek, między innymi kiełbaski z grilla, domowe ciasta oraz świeże owoce.
Wszystkim artystom, którzy swoimi występami uświetnili piknik, przybyłym gościom oraz osobom zaangażowanym w organizację „Czaplineckich Szuwar” serdecznie dziękujemy.
 
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona