Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Drawa zdobyta!
19-06-2018

Drawa zdobyta!

Data wydarzenia: 19-06-2018

W dniu 17 czerwca 2018 odbyła się ósma edycja Mistrzostw w chodzeniu po Drawie - marszu przeprawowego przez rzekę, zorganizowanego przez Starostwo Powiatowe w Drawsku Pomorskim oraz Land Rover Club PL.

Frekwencja dopisała – w zawodach wzięły udział 32 osoby, przybyło też wielu kibiców. Jak co roku, uczestnicy spotkali się na moście „Murzynka" na rzece Drawie. Tam nastąpiła krótka odprawa, podczas której uczestnicy zostali podzieleni na trzy grupy, a następnie ruszyli na trasę. Na uczestników czekały przeróżne zadania, zarówno w rzece, jak i na brzegu. Nie zabrakło tradycyjnego przejścia przez silny rzeczny nurt, mostu linowego, zadań związanych z udzielaniem pierwszej pomocy oraz zagadki logicznej. Na trasie należało także zlokalizować kody, które utworzyły hasło. Najwięcej zabawy przysporzyło zawodnikom przejście, a raczej przeczołganie przez bagno.
 
Najlepsze wyniki osiągnęli:
1. Piotr Płoński - 36.800 pkt
2. Marcin Hnatkowski oraz Marcin Rzepka - 36.000 pkt
3. Grzegorz Stempień - 35.800 pkt
 
Impreza zakończyła się wspólnym ogniskiem, podczas którego wśród wszystkich uczestników rozlosowano lodówki turystyczne ufundowane przez Starostwo. Miłą niespodziankę sprawiła Straż Leśna, która przekazała dwie dodatkowe nagrody dla uczestników. Imprezę od strony technicznej i medycznej zabezpieczyli: Bartosz Bolewicz, Adam Bolewicz, Norbert  Zbróg, Rafał Potoczniak oraz firma Centrum Szkoleniowe Pierwsza Pomoc Krzysztofa Radziusza. Kajaki dostarczyła firma Lubiekajaki.pl z Gudowa.
 
Już dziś zapraszamy na 14 edycję Rajdu Bobra, która odbędzie się 16 września br.!
 
Fotorelacja z tegorocznych zmagań na Drawie:
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona