Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Angielski po autorsku
20-06-2018

Angielski po autorsku

Data wydarzenia: 20-06-2018

15 czerwca br. w drawskim liceum realizowany był projekt językowy „The USA is ok!”, którego autorem jest nauczyciel języka angielskiego Joanna Pedrycz.

W ramach projektu w zajęciach edukacyjnych wzięli udział żołnierze wojsk amerykańskich obecnie stacjonujący w Olesznie. Młodzież miała okazję poszerzyć swoją wiedzę dotyczącą historii i kultury amerykańskiej oraz ćwiczyć umiejętności językowe podczas zajęć warsztatowych. Nowoczesne metody pracy z wykorzystaniem technologii multimedialnej zaangażowały wszystkich do wspólnej pracy, a najważniejszym osiągniętym celem było swobodne komunikowanie się uczniów używających języka angielskiego. Żołnierze zaprezentowali również ceremoniał składania flagi państwowej.
Po zakończonych trzygodzinnych zajęciach odbył się mecz piłki nożnej, zorganizowany na szkolnym Orliku przez Andrzeja Pedrycza. Rywalizacja zacieśniła więzi przyjaźni. Dzięki temu już od września nowego roku szkolnego, w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Drawsku Pom. uczniowie będą mogli brać udział w indywidualnych zajęciach z native speaker. Bycie zdeterminowanym do posługiwania się wyłącznie językiem angielskim podczas spotkań z native speakerem przypomina metodę językowej immersji, czyli całkowitego zanurzenia się w języku. Łatwiej wtedy o przełamanie bariery językowej, zapamiętywanie słówek i praktyczne wykorzystanie językowych umiejętności.
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona