Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Mandat albo nauka
21-06-2018

Mandat albo nauka

Data wydarzenia: 21-06-2018

W dniu 19 czerwca 2018 roku na terenie powiatu drawskiego przeprowadzone zostały działania z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego. Realizowane były w ramach zadania publicznego Powiatu Drawskiego w zakresie bezpieczeństwa i porządku publicznego pod tytułem „ŻYJ BEZPIECZNIE”.

W realizację projektu zaangażowani zostali funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim, Komendy Powiatowej Policji w Drawsku Pomorskim, Komisariatu Policji w Czaplinku oraz członkowie Stowarzyszenia Żarek.
W ramach podejmowanych czynności na drogach powiatu prowadzone były kontrole kierujących samochodami, motocyklami, rowerami oraz w stosunku do pieszych.
W wyniku podjętych działań ujawniono szereg wykroczeń drogowych, za popełnienie których odbiorcy mieli do wyboru przyjęcie mandatu lub poświęcenie kilku chwil na naukę udzielania pierwszej pomocy i rozmowę dotyczącą zagrożeń czyhających na drodze.
Po wykonaniu wskazanych przez organizatorów czynności ratowniczych, kierowcy oraz pasażerowie pojazdów, a także rowerzyści i piesi, otrzymywali kamizelki odblaskowe, breloki ratownicze, zbijaki do szyb, ulotki informacyjne zawierające porady jak bezpiecznie wypoczywać w okresie wakacji oraz opracowane przez członka Stowarzyszenia Żarek książeczki pt. „PORADNIK MŁODEGO BOHATERA”.
W większości przypadków z uśmiechem na twarzy ruszali w dalszą podróż, życząc sobie i innym użytkownikom drób bezpiecznych wakacji. Niestety, w kilku przypadkach w związku z wagą popełnionych wykroczeń policjanci zmuszeni byli podjąć stosowne czynności służbowe i rozliczyć kierowców zgodnie z obowiązującymi przepisami.
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona