Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Dobry klimat do współpracy
25-06-2018

Dobry klimat do współpracy

Data wydarzenia: 25-06-2018

W sobotę 23 czerwca 2018 r. do Powiatu Drawskiego zawitała 15- osobowa delegacja reprezentująca Zarząd Stowarzyszenia Blue Knights Germany XXX L.E.M.C. wraz z pełnomocnikiem do spraw współpracy z zagranicą Robertem Sabadinim.

Powiat Drawski w czasie wizyty reprezentował Starosta Drawski Stanisław Kuczyński oraz Agnieszka Brzeźniakiewicz Naczelnik Wydziału Rozwoju i Promocji. Kilkugodzinny program pobytu gości obfitował w wiele ciekawych atrakcji.
Podróż po powiecie rozpoczęła się spotkaniem przy siedzibie powiatu, gdzie Agnieszka Brzeźniakiewicz opowiedziała historię budynku oraz omówiła strukturę i zadania  administracji samorządowej.
Następnie goście z Niemiec udali się do Siemczyna, gdzie zwiedzili zabudowania folwarczne i teren wokół Pałacu z zabytkową aleją grabową. Kolejną atrakcją było zwiedzenie Kościołka św. Trójcy w Czaplinku. Prezentacji historii obiektu sakralnego podjęła się Jolanta Banaszek Naczelnik Wydziału Ochrony Zdrowia i Spraw Społecznych. W historyczne czasy Starostwa Drahimskiego goście zostali przeniesieni w trakcie zwiedzania Zamku Drahim w Starym Drawsku.
Spotkanie zakończyło się wspólnym omówieniem przez Starostę oraz Dariusza de Lorm Akcji Eksploracyjno – Historycznej Jezioro Tajemnic - turystycznego produktu marketingowego Powiatu Drawskiego.
Słowa uznania i pochwały dla pomysłodawców i twórców akcji oraz wszystkich życzliwych im osób wielokrotnie padały od gości z Niemiec. Szczególne wyrazy uznania kierowane były pod adresem Starosty, który poprzez swoje działania buduje i wzmacnia pozytywny wizerunek Powiatu Drawskiego, tworząc jednocześnie przyjazny klimat do współpracy.
Goście z Niemiec wyjechali z uśmiechem na twarzach i z obietnicą powrotu w nasze strony.
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona