Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Zawody strzałem w dziesiątkę
26-06-2018

Zawody strzałem w dziesiątkę

Data wydarzenia: 26-06-2018

W dniach od 18 do 21 czerwca 2018 r. na poligonie drawskim odbyła się III edycja Ogólnopolskich Mistrzostw Klas Mundurowych - imprezy objętej patronatem Ministra Obrony Narodowej.

W rywalizacji wzięło udział dwanaście drużyn z jedenastu szkół ponadpodstawowych z całego kraju, łącznie 60 uczniów oraz 12 opiekunów. Głównymi organizatorami Mistrzostw było Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Drawsko i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim.
Podczas czterodniowych zmagań uczniowie z klas mundurowych rywalizowali drużynowo w trzech wymagających konkurencjach sportowo – obronnych: dziesięciokilometrowej pętli taktycznej, biegowym torze zwinnościowym BTZ oraz strzelaniu z karabinka kbk AK, a także indywidualnie w strzelaniu z pistoletu PW i karabinka kbks.
W pierwszym dniu rywalizacji pętlę taktyczną wygrało II LO z Nowogardu. W biegowym torze zwinnościowym na sali gimnastycznej Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Olesznie najlepsza była również drużyna z II LO ze Stargardu. Wielu emocji dostarczył drugi dzień zmagań, kiedy rozegrano konkurencje strzeleckie. Ostatecznie po zaciętej walce zwyciężyło III LO w Głogowie. Z pistoletu PW najlepiej strzelał Paweł Kulbarsz z II LO ze Stargardu, zdobywając nagrodę specjalną, pistolet ASG ufundowany przez Nadleśnictwo Drawno, a z karabinka kbks Karolina Kowalska z XIV LO w Katowicach, która otrzymała w nagrodę karabinek ASG ufundowany przez Nadleśnictwo Kalisz Pomorski.  
Klasyfikację generalną Mistrzostw i puchar Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty zdobyła reprezentacja Zespołu Szkół im. Macieja Rataja w Gościnie. Na drugim miejscu uplasowało się II Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Stargardzie, a trzecie miejsce zajęła klasa policyjna z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim. Oprócz drużyny z klasy policyjnej, w Mistrzostwach gospodarzy reprezentowali także uczniowie z klasy wojskowej. Opiekunem oraz trenerem klasy policyjnej był Karol Kalina, a wojskowej - Sebastian Stateczny.
Mistrzostwa zakończyły się 21 czerwca 2018 r. uroczystością na Strzelnicy Jezioro Ostrowiec przygotowaną przez CSWL Drawsko i ZSP w Kaliszu Pomorskim z udziałem Starosty Drawskiego Stanisława Kuczyńskiego, gospodarza obiektu pułkownika Marka Gmurskiego, Etatowego Członka Zarządu PowiatuDrawskiego Janusza Garbacza, CzłonkaZarządu Powiatu Stargardzkiego Ireny Agaty Łuckiej, Burmistrza Kalisza Pomorskiego Michała Hypkiego, przedstawicieli współpracujących w organizacji imprezy jednostek wojskowych i instytucji, dyrektorów szkół, sponsorów oraz Armii USA. Po wręczeniu nagród, defiladzie i koncercie orkiestry wojskowej z Koszalina, uczestnicy mieli okazję obejrzenia pokazu polskiego i amerykańskiego sprzętu wojskowego, m.in. czołgu M1 Abrams, a także prezentacji historycznej broni, przygotowanej przez STS ze Szczecina. Wzięli też udział w Konkursie Wiedzy o Powiecie Drawskim. Podsumowanie Mistrzostw zakończyło się poczęstunkiem tradycyjną wojskową grochówką. 
- Mistrzostwa Klas Mundurowych są bardzo dobrym przykładem udanej współpracy wojska ze szkołą, CSWL Drawsko z ZSP w Kaliszu Pomorskim. Cieszę się, że po raz kolejny nasza impreza zakończyła się sukcesem. Myślę, że wraz z wojskiem, samorządem lokalnym i innymi instytucjami przyczyniliśmy się do kształtowania odpowiedzialnych postaw patriotycznych wśród młodzieży oraz podniesienia jakości edukacji obronnej i wyszkolenia uczniów klas mundurowych – powiedział Dyrektor Maciej Rydzewski.
Ogromny wkład w profesjonalne przygotowanie mistrzostw i ich przeprowadzenie włożyli żołnierze i pracownicy cywilni z CSWL Drawsko z dowódcą pułkownikiem M. Gmurskim i Henrykiem Babickim. Słowa uznania kierujemy do 2 Brygady Zmechanizowanej Legionów ze Złocieńca, 16 Wojskowego Oddziału Gospodarczego Drawsko, Wydziału Żandarmerii Wojskowej z Oleszna, 12. Bazy Bezzałogowych Statków Powietrznych z Mirosławca i Składu Drawno. Dziękujemy też sędziemu głównemu Mistrzostw, majorowi Marcinowi Pracowitemu. Mistrzostwa odbyłyby się ze wsparciem finansowym Starosty DrawskiegoStanisława Kuczyńskiego, który objął patronatem przedsięwzięcie i Zarządu Powiatu Drawskiego. Impreza cieszyła się również patronatem Przewodniczącego Sejmowej Komisji Obrony NarodowejPosła Michała Jacha, Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty, Starosty Stargardzkiego, Burmistrzów Kalisza Pomorskiego i Drawska Pomorskiego.Dziękujemy również mediom, które objęły patronatem medialnym i relacjonowały Mistrzostwa: TVP3 Szczecin, Radiu Koszalin, Głosowi Koszalińskiemu i Polsce Zbrojnej.
Serdecznie dziękujemy za wsparcie finansowe i organizacyjne oraz ufundowanie nagród sponsorom Mistrzostw – Szkole Przetrwania SurvivalTech z Częstochowy, Hurtowni Artykułów Sportowych Admiral Grzegorza Maciejasza, Bankowi Spółdzielczemu w Kaliszu Pomorskim, Nadleśnictwu Kalisz Pomorski i Drawno, Szczecińskiej Szkole Wyższej Collegium Balticum, Stowarzyszeniu Jesteśmy Razem i Szczecińskiemu Towarzystwu Strzeleckiemu.
Warto także wspomnieć o nauczycielach ZSP w Kaliszu Pomorskim na czele z koordynatorem imprezy ze strony szkoły – majorem rez. Andrzejem Kowalewskim, którzy zadbali wspólnie z wojskiem o perfekcyjne i profesjonalne przygotowanie mistrzostw.
Dziękujemy również dyrektorom szkół, opiekunom drużyn i przede wszystkim młodzieży za przyjęcie zaproszenia i przyjazd na poligon drawski. Gratulujemy zwycięskim drużynom i zdobywcom nagród indywidualnych oraz wszystkim uczestnikom III Ogólnopolskich Mistrzostw Klas Mundurowych na poligonie drawskim za podjęcie wyzwania i udział w zawodach. Zapraszamy na kolejną edycję w przyszłym roku.
Klasyfikacja generalna III Ogólnopolskich Mistrzostw klas mundurowych na poligonie drawskim w dniach 18 - 21.06.2018 r.
 1. Zespół Szkół im. Macieja Rataja w Gościnie
 2. II Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Stargardzie
 3. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim (klasa policyjna)
 4. Zespół Szkół Ogólnokształcących I Liceum Ogólnokształcące w Nowogardzie
 5. XIV Liceum Ogólnokształcące im. mjr. H. Sucharskiego w Katowicach
 6. III LO im. Bohaterów Westerplatte w Zespole Szkół im. J. Wyżykowskiego w Głogowie
 7. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim (klasa wojskowa)
 8. Zespól Szkół Ponadgimnazjalnych im. gen. Władysława Andersa w Złocieńcu
 9. III LO im. Jana Pawła II w Grudziądzu
 10. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim
 11. Szkoła Techniczna przy BZDZ w Bydgoszczy
 12. Technikum Nr 1 w Zespole Szkół Technicznych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Grodzisku Wielkopolskim
 
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona