ZSP Kalisz Pom. Ostatni dzwonek
27-06-2018

ZSP Kalisz Pom. Ostatni dzwonek

Data wydarzenia: 27-06-2018

W dniu 22 czerwca 2018 r. na sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018, połączone z nadaniem honorowego tytułu „Przyjaciel Liceum w Kaliszu Pomorskim”.

Po muzycznym wstępie w wykonaniu Wiktorii Spieler, solistki grupy teatralnej „Klepsydra”, uroczystość otworzył przemówieniem Dyrektor Maciej Rydzewski, który pogratulował uczniom sukcesów, podkreślił szczególną rolę ich przewodników – nauczycieli       i rodziców. Szczególne wyrazy uznania złożył Zastępcy Dyrektora Katarzynie Witek i Kierownik Internatu Jadwidze Czernidze. Docenił też znaczenie pracowników obsługi i administracji dla funkcjonowania szkoły. Podziękował za wsparcie organowi prowadzącemu –  na ręce Etatowego Członka Zarządu Powiatu Janusza Garbacza złożył podziękowania za pomoc i współpracę oraz za liczne inwestycje Staroście Drawskiemu Stanisławowi Kuczyńskiemu, Zarządowi i Radzie Powiatu Drawskiego. Podziękował również Burmistrzowi Michałowi Hypkiemu i Radzie Miejskiej w Kaliszu Pomorskim oraz instytucjom i osobom współpracującym ze szkołą. Za trzyletnią współpracę podziękowania otrzymała także Przewodnicząca RadyRodziców Grażyna Błądek.

Następnie Dyrektor szkoły, jako przewodniczący Kapituły, nadał tytuł honorowy „Przyjaciel Liceum w Kaliszu Pomorskim” wyróżnionym osobom, podkreślając ich wyjątkowy wkład w rozwój szkoły – pułkownikowi Markowi Gmurskiemu, dowódcy CSWL Drawsko,Radnej Powiatu Drawskiego Halinie Samek, na ręce Prezes Zarządu – Bankowi Spółdzielczemu w Kaliszu Pomorskim,właścicielowi firmy Dachczar Cezaremu Gozderze oraz redaktorowi Robertowi Mazurkowi.

Dyrektor Instytutu Historii i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Szczecińskiego prof. dr hab. Adam Makowski oraz delegacja LO im. Mikołaja Kopernika z Kołobrzeguprzekazali drużynie z ZSP w Kaliszu Pomorskim puchar przechodni za zwycięstwo w II sezonie Pomorskiej Ligi Historycznej.

Po przemówieniach przyszedł czas na nagrody i wyróżnienia dla najlepszych uczniów oraz tych, którzy brali udział w różnorodnych działaniach dodatkowych. Uczestnicy VII Rajdu Szlakiem Ewakuacji Jeńców Oflagu II D otrzymali od Etatowego Członka Zarządu Powiatu Drawskiego Janusza Garbacza certyfikaty udziału w Akcji Eksploracyjno – Historycznej „Jezioro Tajemnic”.

Na zakończenie uroczystości za przybycie zebranym podziękował oraz życzył wszystkim udanych i bezpiecznych wakacji Dyrektor Maciej Rydzewski.

W uroczystości wzięło udział liczne grono zaproszonych gości, wśród których znaleźli się oficerowie Armii Stanów Zjednoczonych – ppłk Timothy Ferguson i kapitan Gary Bostic, Dyrektor Instytutu Historii i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Szczecińskiego prof. dr hab. Adam Makowski, dr inż. Grzegorz Stępień z Akademii Morskiej w Szczecinie, Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Kaliszu Pomorskim Zofia Gardzińska oraz przedstawiciele współpracujących ze szkołą jednostek wojskowych, osoby zaangażowane w pomoc szkole i rodzice.