Granty dla sołectw
28-06-2018

Granty dla sołectw

Data wydarzenia: 28-06-2018

W dniu 26 czerwca 2018 roku w siedzibie Starostwa Powiatowego w Drawsku Pomorskim odbyło się spotkanie dotyczące dotacji dla 14. sołectw Powiatu Drawskiego.

W spotkaniu uczestniczył Etatowy Członek Zarządu Powiatu Drawskiego Janusz Garbacz. W jego trakcie, Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego Ryszard Mićko  razem z przedstawicielami Gmin Powiatu Drawskiego, podpisali umowy na dofinansowanie realizacji projektów w sołectwach, w ramach konkursu Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego „GRANTY SOŁECKIE 2018”.
Celem konkursu było wyróżnienie sołectw, podejmujących wartościowe inicjatywy na rzecz lokalnej społeczności, czyli podnoszenie jakości i bezpieczeństwa życia mieszkańców, wzmacnianie udziału społeczności w podejmowaniu decyzji lokalnych. To także realizacja przedsięwzięć o charakterze kulturalnym, edukacyjnym, turystycznym i sportowym.
Dofinansowania otrzymały:
- Sołectwa Siemczyno, Łąka i Pławno (Gmina Czaplinek),
- Sołectwa Ostrowice, Bolegorzyn i Siecino (Gmina Ostrowice),
- Sołectwa Jankowo i Suliszewo (Gmina Drawsko Pomorskie),
- Sołectwa Poźrzadło Wielkie i Biały Zdrój (Gmina Kalisz Pomorski),
- Sołectwa Darskowo i Stare Worowo ( Gmina Złocieniec),
- Sołectwa Świerczyna i Nowe Laski (Gmina Wierzchowo).
Łączna kwota przyznanych grantów dla sołectw z terenu powiatu drawskiego wynosi 133.712,56 zł.