Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Rodzinnie w Dębsku
13-07-2018

Rodzinnie w Dębsku

Data wydarzenia: 13-07-2018

W piątek 6 lipca 2018 r. dwie kaliskie młodzieżowe grupy medyczne Medical Team i Medical Group z Liceum i Szkoły Podstawowej w Kaliszu Pomorskim wraz z opiekunem Karolem Kaliną wzięły udział w festynie rodzinnym zorganizowanym w Dębsku. W festynie uczestniczył Etatowy Członek Zarządu Janusz Garbacz.

Podczas festynu mieszkańcy mogli zapoznać się z podstawowymi zasadami udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, takimi jak: resuscytacja krążeniowo-oddechowa, pozycja boczna bezpieczna, zaopatrywanie złamań i krwotoków. Zainteresowanych osób było bardzo dużo, od dzieci po dorosłych.
Po zakończeniu szkolenia okazało się, że pomocy potrzebuje jedna z rodzin, której córka zwichnęła staw skokowy. Szybko została udzielona profesjonalna pierwsza pomoc – stopa została ustabilizowana.
Zadanie zostało zrealizowane w ramach projektu „Szkolenia w zakresie pierwszej pomocy przedmedycznej na terenie powiatu drawskiego oraz przygotowanie młodzieży do zawodu Ratownika Medycznego”, dofinansowanego przez Zarząd Powiatu Drawskiego.
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Koronawirus ważne informacje
Ikona wirus
Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona