Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Rodzinnie w Dębsku
13-07-2018

Rodzinnie w Dębsku

Data wydarzenia: 13-07-2018

W piątek 6 lipca 2018 r. dwie kaliskie młodzieżowe grupy medyczne Medical Team i Medical Group z Liceum i Szkoły Podstawowej w Kaliszu Pomorskim wraz z opiekunem Karolem Kaliną wzięły udział w festynie rodzinnym zorganizowanym w Dębsku. W festynie uczestniczył Etatowy Członek Zarządu Janusz Garbacz.

Podczas festynu mieszkańcy mogli zapoznać się z podstawowymi zasadami udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, takimi jak: resuscytacja krążeniowo-oddechowa, pozycja boczna bezpieczna, zaopatrywanie złamań i krwotoków. Zainteresowanych osób było bardzo dużo, od dzieci po dorosłych.
Po zakończeniu szkolenia okazało się, że pomocy potrzebuje jedna z rodzin, której córka zwichnęła staw skokowy. Szybko została udzielona profesjonalna pierwsza pomoc – stopa została ustabilizowana.
Zadanie zostało zrealizowane w ramach projektu „Szkolenia w zakresie pierwszej pomocy przedmedycznej na terenie powiatu drawskiego oraz przygotowanie młodzieży do zawodu Ratownika Medycznego”, dofinansowanego przez Zarząd Powiatu Drawskiego.
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona