Policjanci mieli swoje święto
13-07-2018

Policjanci mieli swoje święto

Data wydarzenia: 13-07-2018

W minioną środę, tj. 11 lipca 2018 roku w Centrum Kultury im. Eugeniusza Poniatowskiego w Drawsku Pomorskim odbyły się uroczyste powiatowe obchody Święta Policji. W uroczystości uczestniczył Wicestarosta Drawski Jacek Kozłowski.

Wszystkich zebranych powitał Komendant Powiatowy Policji mł. insp. Norbert Gorzyński. Podczas wystąpienia podsumował między innymi osiągnięcia i dokonania policjantów oraz nawiązał do przypadającej w roku bieżącym 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Podczas uroczystości Komendant Powiatowy Policji i Komendant Wojewódzki insp. Jacek Cegieła wręczyli awanse na wyższe stopnie służbowe policjantom oraz podziękowania pracownikom cywilnym.
W tym uroczystym dniu Wicestarosta Drawski podziękował wszystkim Policjantom za wysiłek i trud działań podejmowanych w codziennej pracy dla zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańców powiatu drawskiego oraz życzył szczęścia i pomyślności zarówno na drodze zawodowej, jak i w życiu osobistym.
Święto Policji jest polskim świętem obchodzonym 24 lipca przez Policję, przypadającym w rocznicę powołania w 1919 roku polskiej Policji Państwowej.