Nowocześnie na ratunek
27-07-2018

Nowocześnie na ratunek

Data wydarzenia: 27-07-2018

26 lipca br., w Kaliszu Pomorskim przekazano nowoczesny ambulans ratunkowy - marki Mercedes-Benz Sprinter 319 CDI, zakupiony przez Wojewódzką Stację Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie.

Ambulans wyposażony został w najnowszy sprzęt i aparaturę medyczną, m.in. defibrylator z możliwością teletransmisji zapisu EKG, urządzenie do automatycznego ucisku klatki piersiowej, kardiomonitor, respirator, pompę infuzyjną, nosze podbierające, deskę ortopedyczną oraz krzesełko transportowe. Na wyposażeniu każdej z nich jest wysokiej klasy sprzęt medyczny, np.: defibrylator z możliwością teletransmisji zapisu EKG, respirator, reduktor, pompa infuzyjna, nosze podbierające, deska ortopedyczna, krzesełko transportowe, program lokalizacji ambulansu.
Kolejny ambulans w Powiecie Drawskim z całą pewnością poprawi stan bezpieczeństwa mieszkańców powiatu, zwiększy sprawność i skuteczność pomocy doraźnej w nagłych wypadkach zagrożenia zdrowia i życia.
Uroczystego poświęcenia  ambulansu dokonał ks. Proboszcz parafii w Kaliszu Pomorskim -  Kazimierz Serafin
 W niecodziennym wydarzeniu  udział wzięli m.in: Starosta Drawski - Stanisław Kuczyński  Członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego -  Anna Mieczkowska, Dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie -  Roman Pałka, Kierownik Stacji Pogotowia Ratunkowego w Drawsku Pomorskim -  Adam Trocha, koordynator ds. medycznych w Drawsku Pomorskim -  Alina Szymukowicz, ratownicy medyczni, Proboszcz parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Kaliszu Pomorskim -  Kazimierz Serafin, Naczelnik Wydziału Ochrony Zdrowia i Spraw Społecznych -  Jolanta Banaszek oraz władze gminy Kalisz Pomorski:  Zastępca Burmistrza -   Tomasz Kołtun i Przewodniczący Rady Miejskiej -  Zbigniew Chołuj.