SOR powrócił do drawskiego szpitala
01-08-2018

SOR powrócił do drawskiego szpitala

Data wydarzenia: 01-08-2018

1 sierpnia 2018 roku ruszył Szpitalny Oddział Ratunkowy w Drawsku Pomorskim. To jeden z dziesięciu w całym województwie zachodniopomorskim.

- To bardzo dobra informacja dla mieszkańców Powiatu Drawskiego - powiedział  Starosta Stanisław Kuczyński.
Po trzech latach, dzięki staraniom władz Powiatu Drawskiego i Spółki Szpitale Polskie S.A., SOR w Drawskim Centrum Specjalistycznym został reaktywowany. Ten specjalistyczny oddział, wpisany do Planu Działania Systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego, pierwszych pacjentów przyjmuje od dzisiaj. Zakupiono nowy sprzęt, zapewniono obsadę lekarską.
Wczoraj Prezes Zarządu Szpitali Polskich Monika Podziewska podpisała stosowną umowę w Narodowym Funduszu Zdrowia w Szczecinie. Nieco później w Drawsku Pomorskim odbyła się wizytacja Oddziału. Oprócz Starosty na miejscu obecny byłm.in. Członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Ryszard Mićko, Etatowy Członek Zarządu Powiatu Janusz Garbacz oraz przedstawiciele załogi placówki. Pani Prezes podziękowała wszystkim zaangażowanym w ponowne otwarcie SOR.