Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Oddali cześć Powstańcom
01-08-2018

Oddali cześć Powstańcom

Data wydarzenia: 01-08-2018

W dniu dzisiejszym na Cmentarzu Wojennym w Drawsku Pomorskim odbyła się uroczystość z okazji 74. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. W obchodach udział wzięli: Starosta Drawski Stanisław Kuczyński, Etatowy Członek Zarządu Powiatu Janusz Garbacz oraz Radna Rady Powiatu Drawskiego Elżbieta Motyl.

Wraz z delegacją Powiatu Drawskiego hołd Powstańcom oddał Proboszcz Parafii pw. Zmartwychwstania Pana Naszego Jezusa Chrystusa w Drawsku Pomorskim Ks. Piotr Szczepaniuk.
Uroczystość rozpoczęło odegranie hymnu państwowego oraz podniesienie flagi Polski. Następnie złożono okolicznościowe wiązanki oraz zapalono znicze. W uroczystości patriotycznej udział wzięli m.in. przedstawiciele jednostek samorządowych, służb mundurowych, kombatantów, emerytów i rencistów, mieszkańcy oraz delegacje żołnierzy z CSWL Drawsko i wojsk sojuszniczych stacjonujących na poligonie drawskim. 1 sierpnia 1944 r., na rozkaz Komendanta Głównego AK gen. Tadeusza Komorowskiego „Bora” w Warszawie wybuchło powstanie. Była to największa akcja zbrojna podziemia w okupowanej przez Niemców Europie
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona