Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

IV Triatlon z Bobrem
02-08-2018

IV Triatlon z Bobrem

Data wydarzenia: 02-08-2018

W miniona sobotę (28.07.2018r.) odbyła się IV edycja Triatlonu z Bobrem – wielodyscyplinowego rajdu turystycznego łączącego ze sobą jazdę rowerem, pieszą wędrowanie oraz spływ kajakowy.

Pomimo panującego w regionie upału na stracie rajdu stawiło się ok. 20 miłośników aktywnego spędzania wolnego czasu, by parę minut po godzinie 9-tej wyruszyć w 28 km trasę rowerową przez Roztokę, Zarańsko Dalewo, Suliszewo, Gudowo Na „Jędrkową Przystań” w Drawsku Pomorskim.
Podczas kilkunastominutowej przerwy regeneracyjnej mającej na celu uzupełnienie wody i prowiantu w postaci sucharów wojskowych cała grupa przystąpiła do dalszego etapu rajdu i tym razem na pieszo wyruszyła w 7 km trasę drogami lokalnym oraz bezdrożami w kierunku Dalewa. W połowie drogi, w miejscu idealnie zacienionym, w celu ochłodzenia się został zorganizowany postój na mrożoną kawę oraz oranżadę z kostkami lodu, co zostało miło przyjęte przez uczestników.  Po dotarciu na most nad rzeką Drawa w Dalewie, gdzie czekały już przygotowane kajaki, prowadzący omówił podstawowe zasady, jak zachowywać należy się na wodzie i poprowadził ostatni etap rajdu - spływ kajakowy na 8 km odcinku do Drawska Pom. na „Jędrkową Przystań”. Tam na zakończenie czekała już pyszna grochówka i kiełbaska na ognisko. Bóbr Podrawek to oficjalna Maskotka Powiatu Drawskiego.
Rajd był możliwy dzięki otrzymanej ze Starostwa Powiatowego w Drawsku Pomorskim dotacji w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej oraz turystyki i krajoznawstwa.
Tekst i zdjęcia: Marcin Hnatkowski (PTTK).
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona