Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Wspaniałe dzieło Społeczników
02-08-2018

Wspaniałe dzieło Społeczników

Data wydarzenia: 02-08-2018

„Nasz jest ten kawałek podłogi – warsztaty rękodzielnicze i ogrodnicze” to tytuł projektu realizowanego dzięki inicjatywie grupy nieformalnej Justyny Fuk, Marzeny Kardaś-Wilgi i Andrzeja Endersa, którzy na co dzień pracują w Powiatowym Dziennym Domu Samopomocy-Ośrodku Rehabilitacyjno-Kulturalnym w Drawsku Pomorskim. Dzięki tym działaniom i pozyskanym środkom zostanie zagospodarowany teren wokół Ośrodka.

Przestrzeń będzie wzbogacona o ręcznie wykonany narożnik i kwietniki z palet, uszyte zostaną pokrowce na poduszki ogrodowe oraz zostaną zasadzone kwiaty i zioła. Po zakończeniu cyklu warsztatów, miejsce to będzie służyć do spotkań i integracji osób niepełnosprawnych z lokalną społecznością. W projekcie udział bierze 15 uczestników Ośrodka oraz 10 osób w wieku emerytalnym.
- Głównym celem zadania jest integracja, aktywizacja oraz przełamywanie barier obu grup osób, poprzez aktywne i twórcze spędzanie czasu wolnego, rozwijanie umiejętności i zainteresowań. Poprzez wspólne działania następuje wzmocnienie współpracy i solidarności uczestników warsztatów, którzy lepiej się poznają oraz stworzą solidne fundamenty do dalszej współpracy – wyjaśnia kierownik Ośrodka Joanna Orzepowska.
Projekt dofinansowany jest ze środków Samorządu Województwa Zachodniopomorskiego w ramach realizacji programu SPOŁECZNIK. Fundusze na realizację zadania pozyskano dzięki współpracy ze stowarzyszeniem „FILAR” w Drawsku Pomorskim.
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona