Nie będzie zalewało
13-08-2018

Nie będzie zalewało

Data wydarzenia: 13-08-2018

W piątek (10.08.2018 r.) w Starostwie Powiatowym w Drawsku Pomorskim podpisano umowę na realizację budowy kanalizacji deszczowej w ul. Marynarskiej w tym mieście. Będzie też nowy chodnik w Jankowie.

W imieniu Powiatu Drawskiego umowę podpisał Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych Zbigniew Kot. Zawarto ją z wyłonioną w przetargu firmą Prywatne Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego BUDRO, reprezentowaną przez Andrzeja Kaczyńskiego. Podpisanie umowy nastąpiło w obecności Starosty Drawskiego Stanisława Kuczyńskiego.
Zakres inwestycji obejmuje wykonanie kanalizacji deszczowej od ulicy Zakopiańskiej do Placu Gdańskiego, z wykonaniem podbudowy i nawierzchni wiążącej na całej szerokości drogi. Planowany termin zakończenia robót to 30.11.2018 r. Łączna wartość zadania wynosi 258.190,03 zł. Inwestycja współfinansowana jest przez Powiat Drawski i Gminę Drawsko Pomorskie, w wysokości po 50% wartości zadania.
W dniu 20.07.2018 r. podpisano również umowę z firmą PPBD BUDRO na wykonanie przebudowy chodnika w miejscowości Jankowo przy drodze powiatowej nr 1954Z, na kwotę 98.775,19 zł. Inwestycja obejmuje przebudowę chodnika o długości 325 m, wraz z ustawieniem nowego krawężnika uniemożliwiającego spływ wody z drogi na przyległe posesje. Termin wykonania umowy zakreślono na koniec października 2018 r. Inwestycja finansowana jest w całości przez Powiat Drawski.