Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Heca z pieca...
16-08-2018

Heca z pieca...

Data wydarzenia: 16-08-2018

Stowarzyszenie „FILAR” w Drawsku Pomorskim we współpracy z Powiatowym Dziennym Domem Samopomocy-Ośrodkiem Rehabilitacyjno-Kulturalnym w Drawsku Pomorskim przeprowadziło cykl integracyjnych warsztatów ceramicznych, pt. „Heca z pieca-czyli walczymy ze stresem na zajęciach z ceramiki”.

Środki na materiały i narzędzia udało się pozyskać dzięki dofinansowaniu z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego- w ramach programu Społecznik. Zajęcia skierowane były do podopiecznych ośrodka wsparcia dla osób niepełnosprawnych i zaprzyjaźnionych z placówką drawskich przedszkolaków. Zajęcia polegały na wspólnym modelowaniu i lepieniu z gliny oraz malowaniu i szkliwieniu  na wypalonej wcześniej ceramice.
  Zajęcia ceramiczne to świetna forma terapii zajęciowej, pomagająca łagodzić skutki niepełnosprawności. Takie metody i techniki pracy pozwalają na twórczość i wyrażanie emocji bez względu na umiejętności, czy wiek. Cykl warsztatów był możliwy do przeprowadzenia dzięki współpracy z Powiatowym Dziennym Domem Samopomocy w Drawsku Pomorskim, podczas zajęć skorzystano z pomieszczeń oraz pieca do ceramiki, znajdującego się w Ośrodku. W ramach zajęć uczestnicy uczyli się  rozpoznawać tworzywa, używać narzędzia, projektować i zdobić gliniane wyroby, które wcześniej wypalano - wyjaśniała Urszula Bolewicz prezes Stowarzyszenia.
      Zawsze chętnie zapraszamy do nowych działań drawskie przedszkolaki. Spotkania z dziećmi są miłą odmianą od rutyny dnia w Ośrodku, wprowadzają dużo zamieszania, ale i radości. Dzieci czują się u nas jak w domu, i o to chodzi, by wspólna zabawa kształtowała pozytywną postawę wobec osób niepełnosprawnych i budowała od najmłodszych lat przyjazny klimat dla integracji – dodała Joanna Orzepowska kierownik Ośrodka.
 
 
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona