Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Uroczystości odpustowe w Złocieńcu
20-08-2018

Uroczystości odpustowe w Złocieńcu

Data wydarzenia: 20-08-2018

15 sierpnia 2018 r. dla Parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Złocieńcu był dniem szczególnych uroczystości. Z okazji odpustu o godz. 12:30 w kościele odbyła się Suma Odpustowa, której przewodniczył Proboszcz Parafii Ks. Wiesław Hnatejko, a kazanie wygłosił o. Remigiusz Trocki OFMConv.

Powiat Drawski w czasie mszy św. reprezentowali Starosta Drawski Stanisław Kuczyński, Wicestarosta Jacek Kozłowski oraz Członek Zarządu Powiatu Janina Jung.W uroczystościach odpustowych udział wzięli również żołnierze z 2 Brygady Zmechanizowanej Legionów im. Marszałka  Józefa Piłsudskiego w Złocieńcu.
Dzień odpustu był wspaniałą okazją do uczczenia jubileuszu 100- lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Wieczorem o godz. 19:00 w kościele odbył się koncert Krakowskiego Salonu Poezji Anny Dymnej  pt. „Wolność to diament do oszlifowania”. W koncercie wzięli udział aktorzy Teatru Słowackiego z Krakowa: Marcin Sianko, Tadeusz Zięba i Karolina Kazoń. Akompaniowali im: Jacek Bylica i Halina Jarczyk.
Powiat Drawski oraz Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego współfinansowali powyższe wydarzenie.
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Koronawirus ważne informacje
Ikona wirus
Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport
Publiczny
Ikona