Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Erasmus nauczy języka
24-08-2018

Erasmus nauczy języka

Data wydarzenia: 24-08-2018

W dniach 5-18 sierpnia br. ośmioro nauczycieli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Drawsku Pomorskim odbyło pierwszą zaplanowaną w realizowanym projekcie w ramach Erasmus + mobilność - szkolenie językowe w Oxford House College w Londynie. Wyjazd poprzedzał intensywne przygotowanie językowe, które wszyscy uczestnicy ukończyli z pozytywnym wynikiem.

Zajęcia w ramach intensywnego kursu językowego odbywały się przez pięć dni w tygodniu, po sześć godzin zegarowych, w grupach ze studentami z różnych zakątków świata. Prowadzący zajęcia inspirowali do nauki, stosując różnorodne, czasami niekonwencjonalne metody nauczania. Obowiązkowym elementem były codzienne diagnozy, a na zakończenie test poziomujący.  
Wszyscy nauczyciele ukończyli kurs, uzyskując certyfikaty.
Wyjazd nauczycieli zakładał rozwój kompetencji społecznych i kulturowych. Każdy uczestnik zaplanował wizyty w instytucjach ważnych dla kultury europejskiej i światowej, miejscach na terenie Londynu. Odbyły się m.in. wizyta w świecie malarstwa- National Gallery London, Stratford – mieście Szekspira, muzeum Londynu, Muzeum Nauki czy Muzeum Historii Naturalnej.
Dzięki mobilności nastąpiło podniesienie kwalifikacji nauczycieli przez podniesienie kompetencji i umiejętności językowych, podniesienie poziomu jakości nauczania, poszerzenie umiejętności w zakresie wykorzystania narzędzi ICT w dydaktyce, zwiększenie motywacji do działań na rzecz rozwoju szkoły i do samodoskonalenia się.
Przed ZSP w Drawsku Pom. kolejne działania wynikające z harmonogramu projektu, którego głównym celem jest utworzenie klas dwujęzycznych. Uczniowie będą uczestniczyć w realizacji projektu, korzystając nie tylko z podnoszonym kompetencji i umiejętności nauczycieli, ale przede wszystkim z nowoczesnych środków dydaktycznych i innowacyjnych metod nauczania.
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona