Dożynkowo w Siemczynie
28-08-2018

Dożynkowo w Siemczynie

Data wydarzenia: 28-08-2018

W sobotę 25 sierpnia br., w gminie Czaplinek odbyło Gminne Święto Plonów. W uroczystości uczestniczyli Starosta Drawski Stanisław Kuczyński i Przewodniczący Rady Powiatu Drawskiego Stanisław Mikołajczyk.

Tradycyjnie obchody rozpoczęły się Mszą Świętą Dziękczynną w kościele pw. Matki Bożej Różańcowej. Podczas oficjalnego otwarcia dożynek, głos zabrał również Starosta Drawski, który przywitał przybyłych na uroczystość gości i podziękował organizatorom za ich przygotowanie. Wyraził również słowa uznania dla rolników za ich codzienny trud i ciężką pracę. Następnie odbył się tradycyjny obrzęd dożynkowy. Bochen chleba wypieczony z tegorocznej mąki został podzielony ze wszystkimi uczestnikami dożynek. Na scenie swoje umiejętności zaprezentowały lokalne zespoły, dzieci oraz młodzież. Nie zabrakło także swojskiego jadła, które uświetniło to niecodzienne wydarzenie.