Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Projektowa Heca!
31-08-2018

Projektowa Heca!

Data wydarzenia: 31-08-2018

Stowarzyszenie „FILAR” w Drawsku Pomorskim we współpracy z Powiatowym Dziennym Domem Samopomocy- Ośrodkiem Rehabilitacyjno-Kulturalnym w Drawsku Pomorskim zrealizowało trzy projekty w ramach Marszałkowskiego Programu Społecznik.

Przeprowadzono cykl integracyjnych warsztatów ceramicznych pt. „Heca z pieca-czyli walczymy ze stresem na zajęciach z ceramiki”, warsztaty rękodzielnicze i ogrodnicze „Nasz jest ten kawałek podłogi” oraz zajęcia rozwijające zainteresowanie fotografią pt. „Fotomaraton- rozwój koła fotograficznego” - komentowała terapeuta Ośrodka i Prezes stowarzyszenia Urszula Bolewicz.
Środki na materiały do ceramiki, tkaniny i narzędzia oraz sprzęt fotograficzny udało się pozyskać dzięki dofinansowaniu z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego. Zajęcia skierowane były do podopiecznych Powiatowego Dziennego Domu Samopomocy w Drawsku Pomorskim.
We wspólnych działaniach udział wzięły drawskie przedszkolaki oraz grupa 10 osób w wieku emerytalnym. Na zaproszenie do wspólnego wyjazdu w plener i fotografowania odpowiedziała również grupa młodzieży z wychowawcą z Ośrodka Wspierania Dzieck i Rodziny w Drawsku Pomorskim.- Chętnie korzystamy z każdej możliwości pozyskania dodatkowych środków finansowych, które pomagają wzbogacić zajęcia podopiecznych ośrodka. Chętnie dzielimy się również naszą pasją i zaangażowaniem zapraszając do współpracy zaprzyjaźnione placówki- podsumowała kierownik Ośrodka Joanna Orzepowska.
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona