Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Wystartowała „Stacja Kultura 2018”
10-09-2018

Wystartowała „Stacja Kultura 2018”

Data wydarzenia: 10-09-2018

Od 6 września 2018 r. w Pałacu w Siemczynie trwa I Międzynarodowy Plener Artystyczny „Stacja Kultura 2018”. Jego organizacja przypadła na czas obchodów Europejskich i Zachodniopomorskich Dni Dziedzictwa „Sąsiedztwo”.

Patronat honorowy nad plenerem objęli Stanisław Kuczyński – Starosta Drawski i Krzysztof Lis – Starosta Szczecinecki. Patronat medialny sprawuje TV Gawex. Organizatorem pleneru jest Stowarzyszenie Stacja Kultura w Bornem Sulinowie. Komisarzem pleneru jest Longina Malinowski, malarka z Bornego Sulinowa, której zawdzięczamy pomysł przedsięwzięcia, przygotowanie i organizację pleneru.
W I Międzynarodowym Plenerze Artystycznym bierze udział 20. artystów, w tym: 2 z Niemiec i 2 z Ukrainy, a ośmioro twórców pochodzi z Warmii i Mazur oraz Pomorza Zachodniego. W plenerze uczestniczą również młodzi adepci sztuki z powiatów szczecineckiego i drawskiego. Główny temat pleneru dotyczy dziedzictwa kulturowo–przyrodniczego i 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Plener potrwa do 16.09.2018 r. Powstaną obrazy i rzeźby, które będą promocją tego, co najpiękniejsze w regionie i w Polsce.
W dniach 8-9.09.2018 r. zostały przeprowadzone otwarte warsztaty malarskie dla zainteresowanych tematyką pleneru. Realizację pleneru zawdzięczmy licznym sponsorom, do których należą: Starostwo Powiatowe w Szczecinku, Starostwo Powiatowe w Drawsku Pomorskim, Biuro Dokumentacji Zabytków w Szczecinie, Stowarzyszenie Stacja Kultura, Henrykowskie Stowarzyszenie w Siemczynie i sponsorzy prywatni.
 
Zdjęcia: Longina Malinowski
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Koronawirus ważne informacje
Ikona wirus
Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona