Dożynkowo  z korowodem
12-09-2018

Dożynkowo z korowodem

Data wydarzenia: 12-09-2018

W sobotę 8 września 2018 r. mszą świętą w Kościele p.w. św. Wojciecha odprawioną przez proboszcza O. Dariusza Szczecińskiego CR oraz tradycyjnym korowodem dożynkowym rozpoczęło się Święto Plonów w Gminie Wierzchowo. W uroczystości uczestniczył Starosta Drawski Stanisław Kuczyński oraz Wicestarosta Jacek Kozłowski.

Uroczystość dożynkową otworzyli: Wójt Gminy Wierzchowo Jan Szewczyk i Przewodniczący Rady Gminy Wierzchowo Andrzej Kaczorkiewicz witając mieszkańców gminy, rolników oraz przybyłych gości.
Wiele ciepłych słów mogli również usłyszeć rolnicy od Starosty Drawskiego, który przekazał życzenia rolnikom, składając pracującym na roli wyrazy szacunku i uznania.
Głos zabrał również Członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Ryszard Mićko, podkreślając znaczenie tego ważnego dla rolników święta.
Zgodnie z tradycją, Starostowie dożynek Jadwiga Mikulska i Czesław Piłatowski, wręczyli gospodarzom dożynek bochny chleba, po czym nastąpił obrzęd dzielenia.
Po części oficjalnej odbyła się część artystyczna, na którą złożyły się występy wielu artystów – lokalnych wykonawców i gościnnie występujących zespołów.
Starosta Drawski składa gratulacje i podziękowania uczestnikom i organizatorom dożynek.