Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

My też potrafimy....
13-09-2018

My też potrafimy....

Data wydarzenia: 13-09-2018

To tytuł projektu realizowanego przez grupę nieformalną pracowników złocienieckiej filii Powiatowego Dziennego Domu Samopomocy Ośrodka Rehabilitacyjno-Kulturalnego w Drawsku Pomorskim. Dzięki pozyskanym środkom wzbogacona została oferta zajęć o warsztaty krawieckie. Zajęcia skierowane są do podopiecznych Ośrodka, ich rodziców oraz emerytów i rencistów.

Podczas warsztatów będą szyte rzeczy codziennego użytku jak fartuchy, rękawice oraz elementy dekoracyjne, tj. poduszki, serca, ptaki. Po zakończeniu warsztatów rzeczy te będą wykorzystane do dekoracji Ośrodka oraz pomieszczeń Związku Emerytów i Rencistów w Złocieńcu.
Głównym celem realizacji projektu jest nauka szycia na maszynie oraz szycia ręcznego, poszerzenie oferty zajęciowej o warsztaty krawieckie. Bardzo istotnym elementem tych działań jest zawiązanie trwałej współpracy uczestników Ośrodka z emerytami ZEiR w Złocieńcu, a także wzrost zaangażowania rodziców uczestników Ośrodka we wspólne działania.
Zadania, które zostały ujęte w projekcie, mogą być zrealizowane dzięki dofinansowaniu ze środków Samorządu Województwa Zachodniopomorskiego w ramach realizacji programu Społecznik. Fundusze na realizację zadania pozyskano dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem FILAR w Drawsku Pomorskim.
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona