Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Z Bobrem po drogach i bezdrożach w poszukiwaniu barw nadchodzącej jesieni
17-09-2018

Z Bobrem po drogach i bezdrożach w poszukiwaniu barw nadchodzącej jesieni

Data wydarzenia: 17-09-2018

W niedzielę 16 września 2018 r. odbyła się XIV edycja rajdu Bobra, turystycznego rajdu nawigacyjnego organizowanego przez Starostwo Powiatowe w Drawsku Pomorskim oraz Land Rover Club PL.

Z samego rana  na parkingu przed  budynkiem Starostwa pojawiło się aż 17 samochodów z załogami przygotowanymi do rajdu. Po krótkiej odprawie i pamiątkowym wspólnym zdjęciu wszyscy wyruszyli w kierunku Łobza, skąd zaczęła się licząca 103 km trasa rajdu, która wiodła dalej po drogach i bezdrożach głównie powiatu łobeskiego i stargardzkiego.
Po drodze uczestnicy mieli do wykonania ekstremalne zadania, które polegały m.in. na zrobieniu „selfików” na tle numerów SPK (specjalnych punktów kontrolnych) umieszczonych w różnych, czasem mało dostępnych miejscach. Wśród ciekawych punktowanych zadań znalazły się takie, jak odgadnięcie nazwy mijanego na trasie dawnego młyna, czy policzenie liczby wejść do zabytkowego kościółka znajdującego się w miejscowości Brzeźnica.Najwięcej radości i frajdy sprawiły uczestnikom zadania sprawnościowe, przejście nad rzeką po moście linowym, marszobieg  oraz zadania medyczne. Niektórzy uczestnicy po wykonaniu zadania wyszli całkowicie mokrzy, co nie zepsuło nikomu humoru, ani dobrej zabawy.Na koniec odbyło się liczenie punktów, rozdanie pamiątkowych dyplomów oraz nagród. Pierwsze honorowe miejsce zdobyła  załoga nr 6 uzyskując 79 tysięcy punktów. Drugie miejsce przypadło załodze nr 10 z liczbą 70.500 punktów. 70 tysięcy punktów uklasyfikowało załogę nr 16 na miejscu trzecim.Wśród wszystkich uczestników zostały rozlosowane nagrody, które wręczył Wicestarosta Jacek Kozłowski. Impreza zakończyła się wspólnym ogniskiem oraz pieczeniem kiełbasek.
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona