Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

W Drawsku Pomorskim kolejny krok do przodu
17-09-2018

W Drawsku Pomorskim kolejny krok do przodu

Data wydarzenia: 17-09-2018

11 września 2018 r. o godzinie 10.00 odbyło się uroczyste otwarcie kolejnej części pomieszczeń Zespołu Placówek Edukacyjno-Terapeutycznych w Bobrowie, mieszczącej się w Drawsku Pomorskim przy ulicy Seminaryjnej 2.

Podczas otwarcia obecni byli m.in. Starosta Drawski Stanisław Kuczyński, Wicestarosta Jacek Kozłowski, członek Zarządu Powiatu Drawskiego Janina Jung, dyrektorzy placówek oświatowych prowadzonych przez Powiat Drawski oraz rodzice dzieci uczęszczających do placówki.
Przeprowadzone inwestycje pozwoliły na utworzenie dwóch sal dydaktyczno-wychowawczych oraz trzech pomieszczeń do zajęć rewalidacyjnych i logopedycznych. Sale zostały wyposażone w nowe pomoce dydaktyczne, które są niezbędne do prowadzenia terapii wychowanków.
Rozwój Placówki był procesem wieloetapowym, który w Drawsku Pom. jest na finiszu. Odpowiadając na potrzeby dzieci z niepełnosprawnością intelektualną, zostały wyremontowane i zagospodarowane wszystkie pomieszczenia. Dostosowanie sal daje  podopiecznym możliwość nauki i terapii w profesjonalnych warunkach. Jest to kolejny krok do poszerzenia wachlarza zajęć rewalidacyjnych i rehabilitacyjnych.
Kilka lat temu pomysł wyremontowania całego budynku przy ulicy Seminaryjnej 2 wydawał się nierealny, jednak determinacja i upór wielu osób i instytucji sprawiły, iż mamy szkołę na miarę XXI wieku
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona