Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Sołectwa na medal
19-09-2018

Sołectwa na medal

Data wydarzenia: 19-09-2018

We wtorek 18 września br. na zaproszenie Stanisława Kuczyńskiego Starosty Drawskiego odbyło się spotkanie z laureatami tegorocznej jubileuszowej X edycji konkursu na „Najładniejsze i najatrakcyjniejsze sołectwo powiatu drawskiego”.

W spotkaniu u Starosty Stanisława Kuczyńskiego uczestniczyli nagrodzeni sołtysi oraz członkowie komisji konkursowej: Jacek Kozłowski Wicestarosta i  Przewodniczący komisji konkursowej oraz Agnieszka Brzeźniakiewicz Naczelnik Wydziału Promocji – członek tejże komisji.
Starosta pogratulował sołtysom pięknie utrzymanych i zadbanych sołectw podkreślając jednocześnie, że jego zdaniem ten estetyczny wygląd sołectw wynika z ich inicjatywy i chęci współdziałania razem z mieszkańcami.
Do ciepłych słów pod adresem sołtysów dołączył się również Wicestarosta, po czym  Naczelnik Promocji omówiła zasady realizacji nagród konkursowych.
Wizyta sołtysów przebiegała w miłej i sympatycznej atmosferze. Stała się również okazją do podzielenia się sprawami, z którymi, na co dzień zmagają się mieszkańcy wsi. Sołtysi podziękowali Staroście oraz członkom komisji za zorganizowanie i przeprowadzenie konkursu wyrażając nadzieję, że będzie on kontynuowany w następnych latach. 
Pod koniec spotkania Starosta wręczył sołtysom upominki.
Przypominamy tegorocznych laureatów: I miejsce zajęło Sołectwo Sośnica (gmina Wierzchowo), II miejsce Sołectwo Łąka (gmina Czaplinek), III miejsce Sołectwo Konotop (gmina Drawsko Pomorskie). Natomiast wyróżnienia otrzymały sołectwa: Kluczewo, Chlebowo, Łabędzie, Pomierzyn, Stare Worowo i Stawno.
 
Wszystkim sołectwom raz jeszcze gratulujemy!
 
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona